Главная > Новини > Молодіжний форум « Південне Поділля - перлина України» 2019 р.

Молодіжний форум « Південне Поділля - перлина України» 2019 р.


27-06-2019. Разместил: admin
З 14 по 17 червня, в рамках відзначення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища, в НПП «Кармелюкове Поділля» відбувся VІІІ молодіжний форум «Південне Поділля – перлина України».
Учасники зібралися в урочищі «Вишенька», щоб відкрити для себе щось нове і надихнутися на звершення нових важливих справ, познайомитися, обмінятися досвідом.
Цього року на форумі були присутні такі команди: «Авантюристи» - Вінницький торговельно-економічний інститут, «Туристи» - Вінницький національний аграрний університет, «Екосвіт» - Вільшанська школа, Крижопільського району, «SOS» - Крижопільська школа № 2, «Громадяни світу» - Цибулівська школа, Тростянецького району, «Шалені кажани» - Новоободівська школа Тростянецького району, «Екопатруль» - Стратіївський НВК Чечельницького району, команда волонтерів створила свою команду «Євродіти».
Захід розпочався святковою лінійкою, вітальним словом директора Олександра Романчука та гостей форуму: Станіслава Мартинюка - начальника управління праці та соціального захисту населення Чечельницької РДА, Віталія Савчука - голови Чечельницької РДА, Наталії Крук - заступника голови Чечельницької районної ради, підняттям прапорів України та національного природного парку «Кармелюкове Поділля».
Після урочистостей форумчани мали можливість познайомитись і представити себе у конкурсах «Візитівка команд» та квест «Знайомство». Все відбувалося в легкій, невимушеній формі, що спонукало молодь, в подальшому, вільно спілкуватися на різноманітні теми.
Програма Форуму була досить насиченою. Всі дні проводились різноманітні конкурси: «Екомода», квест «Природничий», «Переправа», «Смуга перешкод», туристична естафета.
Кожного дня проводилась година екології лекторами якої були:
- Лариса Шабельник, редактор газети «Чечельницький вісник», учасник європейського проекту «Управління відходами в місцевих громадах», вона навчала слухачів, як потрібно поводитися зі сміттям;
- працівники відділу науки Парку знайомили з екологічними проблеми сьогодення, кислотністтю ґрунту, рослинами національного природного парку «Кармелюкове Поділля»;
- Віктор Косаківський, етнограф, археолог, фольклорист, музеєзнавець, майстер народної творчості, кандидат історичних наук, викладач Вінницького державного педагогічного університету поділився знаннями з археології.
Третього дня, 16 червня, проводився конкурс за підсумками годин екології.
Варто підкреслити, що участь у форумі не обмежувалось навчальною програмою, адже забезпечення активного відпочинку молоді відбувалося за співпраці з КЗ «Вінницький обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», в особі Віталія Копача. Крім цього, учасники мали можливість долучитися до низки інших розважальних заходів, передбачених програмою.
Також проводились майстер-класи з ліплення глиняної іграшки-свищика Віктором Косаківським, заплітання дівочої коси Неонілою Біашвілі, а ще декупажу скляних виробів Лілією Сошніковою.
Щоб захід пройшов вдало і на належному рівні з фінансової підтримкою долучились керівники місцевих підприємств, приватні підприємці та небайдужі громадяни.
Діти – наш найдорожчий скарб, наша надія, гордість і опора. Розвивати, підтримувати і заохочувати їх – святий обов`язок. Сильна, грамотна і розвинена молодь створює міцний фундамент для нашого майбутнього, чим сильніше вона, тим більш впевненими ми можемо бути в завтрашньому дні. Це добре розуміють наші спонсори: Вацак Геннадій Анатолійович — генеральниий директор кондитерського дому «Вацак», депутат Вінницької обласної ради; Федчишин Михайло Опанасович, директор агрофірми «Україна-О»; Гричулевич Віталій Анатолійович, директор ПП МТС; Посухівський Олексій Васильович - голова фермерського господарства «Нива»; Овчар Олександр Михайлович - виконавчий директор меблевої фабрики «Лісмайстер»; Козбан Іван Володимирович - директор приватного сільськогосподарського підприємства «Шевченка»; Шевчук Володимир Сергійович - директор ТОВ «Чечельницьке»; Чечельницька РДА; ДП «Чечельницьке лісове господарство»; центр соціального захисту населення Чечельницької РДА; Шабельник Лариса Володимирівна – керівник ПП "Редакція газети "Чечельницький вісник".
"Праця не тільки там, де людина сіє хліб або садить дерево. Найбільш тонка, найбільш складна праця, коли людина приходить до людини, бачить у її очах, читає "поміж рядків" її поклик про допомогу. Ця праця є вищою мірою людського духу". Саме такі рядки В.О. Сухомлинського хотілось би присвятити нашим спонсорам, людям, які відставивши безліч турбот та проблем, прийшли нам на допомогу. Хай Господь Бог сторицею віддячить за Ваше розуміння, підтримку і за частку душі, подаровану нам.
16 червня, після екскурсії по смт. Чечельник, Олександр Овчар влаштував святкову вечерю та дискотеку у кафе "Сінай".
Геннадій Вацак, спеціально до Форуму, випустив серію цукерок «Чечельник». Такі подарунки були неочікуваними не лише для учасників, але і для організаторів. На протязі усього форуму дітей частували смачними обідами працівники кафе «Савранка», які вклали всю свою майстерність та душу у їх приготування, за що їм дуже вдячні.
Колектив національного природного парку «Кармелюкове Поділля» щиро вдячний всім за фінансову підтримку і розуміння.
Урочисте закриття молодіжного форуму відбулося 17 червня. Команди були нагороджені грамотами за участь, сувенірами та цінними призами, які чесно вибороли у змаганнях.
Від редакції «Чечельницького Вісника» команді «Екопатруль» із с. Стратіївка було вручено підписку на 6 місяців газети «Чечельницький Вісник», подяка і пам’ятний сувенір Парку, та подарунковий сертифікат волонтеру.
Маємо надію, що учасники і після зустрічі будуть справжніми патріотами своєї землі, свідомими людьми, які мудро та бережливо будуть користуватися дарами природи та дбати про їх відновлення. Вони показали свої знання, проявили вміння та навички, довели, що вони – ерудовані, небайдужі справедливі, винахідливі. Це головне, тому що їм творити наше майбутнє.
Насамкінець, всі команди, об’єднавшись разом, станцювали флешмоб на захист природи у яскравих футболках, які закупив Михайло Федчишин.
Проводила та опікувалась підготовкою флешмобу наш волонтер - Світлана Стороженко.
Як для переможців, так і для всіх учасників Форум приніс багато чого цікавого, нові рішення, формати роботи і знання. Проживання учасників у наметовому містечку, гарна природа, віддаленість від міста, вечори біля багаття, дискотека - дало можливість відчути, що форумчани - одна велика дружна сім’я, одна велика дружна команда. Результатом стали нові знання, друзі, знайомства, зв’язки, розширений кругозір, кожний з учасників взяв для себе щось важливе і цінне.
Відділ еколого-освітньої роботи та
рекреаційного благоустрою НПП «Кармелюкове Поділля»

Молодіжний форум « Південне Поділля - перлина України» 2019 р.

Молодіжний форум « Південне Поділля - перлина України» 2019 р.

Молодіжний форум « Південне Поділля - перлина України» 2019 р.

Молодіжний форум « Південне Поділля - перлина України» 2019 р.

Молодіжний форум « Південне Поділля - перлина України» 2019 р.

Молодіжний форум « Південне Поділля - перлина України» 2019 р.

Молодіжний форум « Південне Поділля - перлина України» 2019 р.

Молодіжний форум « Південне Поділля - перлина України» 2019 р.

Молодіжний форум « Південне Поділля - перлина України» 2019 р.

Молодіжний форум « Південне Поділля - перлина України» 2019 р.

Молодіжний форум « Південне Поділля - перлина України» 2019 р.

Молодіжний форум « Південне Поділля - перлина України» 2019 р.
скачать dle 10.1русский торрент трекер
Вернуться назад