Главная > Новини > Увага! Акція «Первоцвіт»

Увага! Акція «Первоцвіт»


20-03-2018. Разместил: admin
Першим провісником весни є поява у наших лісах, на схилах берегів річок весняних квітів, яскравих вогників – первоцвітів. Хіба не диво – ці тендітні, ніжні рослинки, що ледь відчувши подих весни, пробиваються назустріч сонечку, теплу, пробудження природи?
У нас, стала вже звичною у перші весняні дні торгівля букетами весняних первоцвітів, які насправді настільки бояться тепла, що миттєво в’януть у наших квартирах.
З метою збереження квітів-первоцвітів щорічно в лютому-березні в Україні проводиться масова всеукраїнська екологічна акція “Первоцвіт”. Щороку на початку весни в Україні знищується (в результаті незаконного збору та продажу) мільйони ранньоквітучих рослин – первоцвітів. Серед них – підсніжник звичайний, шафран Гейфеля, рябчик шаховий, білоцвіт весняий, сон великий, проліска дволиста та ін. Більшість цих видів занесені до Червоної книги України. Масова торгівля первоцвітами призводить до їх зникнення в природі.
Завдання природоохоронної акції – привернути увагу громадськості до проблеми охорони ранньоквітучих лісових рослин і спрямувати зусилля учнів, молоді, пересічних громадян на практичні дії щодо захисту первоцвітів; навчити відчувати та оберігати цю надзвичайну красу та формувати у підростаючого покоління природоохоронні навички, прищепити елементарні поняття екологічної культури.
Перші квіти після тривалої зими приносять величезну втіху для душі. Прогулянка на природу ранньої весни – просто спокуса. Руки так і тягнуться до квітів… Але не поспішайте рвати це чудо!
Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж ушкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки, повністю нівечаться рослини. Тому кожна людина має задуматися на хвилинку і дати собі відповідь на запитання: «Чи хочу я у майбутньому ще раз побачити ці квіти?» Якщо відповідь «так», то ви більше ніколи не зриватимете ці тендітні квіти на букети. Квітка у вазі – полонянка, яка приречена на загибель. Хай лісові квіти тішать око, серце і душу всіх, хто прийде слідом за вами у ліс.
Не потрібно свою жадібність виправдовувати тим, що цих квітів є багато. Це у нас їх багато, а в іншій місцевості - це рідкість.
На землі немає жодної травинки, билинки, знищення якої не зашкодило б природі. Розуміючи це людина здавна намагається охороняти її. Перші законодавчі акти про охорону природних багатств на території України були видані ще за часів Київської Русі.
Зірвали стеблину з трьома первоцвітами, а це означає, що загинуло 45 – 60 насінин. І, як наслідок, – відсутність нових рослин. Для того, щоб з насіння конвалії виросла доросла квітуча рослина, необхідно 7 – 8 років. Сам процес проростання насіння тривалий і складний.
Національний природний парк «Кармелюкове Поділля» закликає спрямувати зусилля колективів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів області, громадських організацій та пересічних громадян до практичних природоохоронних дій на захист первоцвітів і приєднатися до участі в акції «Первоцвіти просять захисту».
Закликаємо усіх:
не руйнувати місця зростання первоцвітів;
не зривати первоцвіти під час цвітіння;
не купувати їх, тоді первоцвіти не будуть продавати на ринках.
Масовий збір на продаж квітконосів рідкісних рослин призводить до послаблення, а у невеличких місцезростаннях до повного пригнічення насіннєвого поновлення. Крім цього, дуже часто первоцвіти знищуються з кореневою частиною, що призводить до фізичного знищення популяцій.
Згідно постанови КМУ № 1030 від 07.11.2012 року «...розмір компенсації за шкоду, заподіяну незаконним збиранням або знищенням чи пошкодженням рослин, занесених до Червоної Книги України становить від 49 до 62 грн за одну рослину».
Згідно ст. 88-1 Кодексу України про адміністративне порушення: «...порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн із конфіскацією незаконно добутого».
Пам’ятайте – купуючи рослину, занесену до Червоної книги України, ви стаєте співучасником злочину.
Працівниками відділу служби державної охорони природно-заповідного фонду НПП «Кармелюкове Поділля» проводяться рейдові перевірки, направлені на припинення збору зникаючих первоцвітів.
Очевидно, кожного за руку не схопиш і одними заборонами першоцвіти не врятуєш. Природоохоронники апелюють до екологічної свідомості громадян: закон оберігатиме природу тоді і тільки тоді, коли кожна людина шануватиме його, цінуватиме кожну рослину!
Лілія Сошнікова, провідний фахівець з рекреації

Увага! Акція «Первоцвіт»

Увага! Акція «Первоцвіт»

Увага! Акція «Первоцвіт»

Увага! Акція «Первоцвіт»

скачать dle 10.1русский торрент трекер
Вернуться назад