» » “Жити щасливо і жити в злагоді з природою – одне й те саме ” Луцій Анней Сенека
Информация к новости
  • Переглядів: 1084
  • Автор: admin
  • Дата: 20-03-2015
20-03-2015

“Жити щасливо і жити в злагоді з природою – одне й те саме ” Луцій Анней Сенека

Категорія: Новини

Як тільки-но з новою силою засвітять перші промені сонця з’являються дикорослі рослини, що квітнуть наприкінці зими та на початку весни - первоцвіти. Поступово наші ліси збіднюються на ці чудові дарунки природи, серед яких підсніжники, проліски, горицвіт, анемона, сон-трава, білоцвіт весняний, мати-й-мачуха, сон-трава, конвалія, медунка, білоцвіт весняний, ряст. Майже всі ці ранньоквітучі весняні квіти занесені до Червоної книги України.
Первоцвіти мають і естетичне, і практичне значення. Нектаром квітів ласують бджоли, джмелі, метелики, а мурашки з’їдають частину насіння. Перші весняні квіти не тільки радують людей, а й напоюють своїм нектаром, годують пилком і насінням мешканців лісу, лікують їх і нас.

“Жити щасливо і жити в злагоді з   природою – одне й те саме ”  Луцій Анней Сенека


Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж ушкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла, повністю нівечаться рослини. Зірвали стеблину з трьома первоцвітами, а це означає, що загинуло 45 – 60 насінин. І як наслідок – відсутність нових рослин. Для того, щоб з насінини виросла доросла квітуча рослина, необхідно 7 – 8 років. Сам процес проростання насіння тривалий і складний. Зірвана з цибулиною рослина ніколи більше не виросте на тому місці, де була.
Тому кожна людина має задуматися на хвилинку і дати собі відповідь на запитання: «Чи хочу я у майбутньому ще раз побачити ці квіти?» Якщо відповідь «так», то ви більше ніколи не зриватимете ці тендітні квіти на букети. Квітка у вазі – полонянка, яка приречена на загибель. Хай лісові квіти тішать око, серце і душу всіх, хто прийде слідом за вами у ліс.
Не потрібно свою жадібність виправдовувати тим, що цих квітів є багато. Це у нас їх багато, а в іншій місцевості - це рідкість.
На землі немає жодної травинки, билинки, знищення якої не зашкодило б природі. Розуміючи це людина здавна намагається охороняти її. Перші законодавчі акти про охорону природних багатств на території України були видані ще за часів Київської Русі.
В останні роки збирання первоцвітів набуло особливо нездорового характеру. За рахунок природи деякі люди намагаються заробити гроші. Можливо, матеріально вони й збагатяться, але ніщо не відшкодує духовну убогість. Вони зневажають думку оточуючих, не бояться людського осуду, і порушення закону виправдовують правовим нігілізмом. Хизуються своїми діями і не соромляться виставляти свої світлини в інтернет ресурс. Маємо надію, що ситуація зміниться. Адже багато людей переосмислюють своє ставлення до природи. Вони не лише бережно відносяться до довкілля, але й повідомляють про порушення скоєнні щодо природи.

“Жити щасливо і жити в злагоді з   природою – одне й те саме ”  Луцій Анней Сенека


Збирання рослин, занесених до Червоної книги, їх плодів та насіння заборонено. За це правопорушення передбачена відповідальність ст. 88.-1 КУпАП «Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу». Вилучення рослин з природного середовища та продаж, а також придбання карається накладенням штрафу від 153 до 408 грн. Крім того, за один екземпляр незаконної добутої рослини, занесеної до Червоної книги України, передбачена компенсація до держбюджету за її знищення від 37 грн. до 62 грн., залежно від виду.
Працівниками відділу служби державної охорони природно-заповідного фонду НПП «Кармелюкове Поділля» проводяться рейдові перевірки, направлені на припинення збору зникаючих первоцвітів.
Очевидно, кожного за руку не схопиш і одними заборонами першоцвіти не врятуєш. Природоохоронники апелюють до екологічної свідомості громадян: закон оберігатиме природу тоді і тільки тоді, коли кожна людина шануватиме його, цінуватиме кожну рослину.

“Жити щасливо і жити в злагоді з   природою – одне й те саме ”  Луцій Анней Сенека


Не допускати збір цих квітів обов’язок кожного із нас, тоді і прийдешні покоління милуватимуться красою первоцвітів.
Ця стаття базується на матеріалах отриманих від жителів нашого району.

Тетяна Сташенко,
провідний фахівець з екологічної освіти НПП «Кармелюкове Поділля»
скачать dle 10.1русский торрент трекер
Уважаемый посетитель, Вы зайшли на сайт як незарегістрірований пользуватель.
Ми рекомендуєм Вам зарегістріруватися або війти на сайт под своим іменем.