» » Облік диких тварин
Информация к новости
  • Переглядів: 882
  • Автор: admin
  • Дата: 23-02-2015
23-02-2015

Облік диких тварин

Категорія: Новини

Відповідно до наказу № 3 від 18.01.2015 року на території НПП «Кармелюкове Поділля» проводився плановий облік диких тварин.
Метою обліку є виявлення чисельності та територіального розміщення тварин. За одиницю обліку вважають одну тварину, яка перебуває в зоні проведення обліку, або ту ж саму тварину на маршруті, нору, лігво, ліжку, слід тварини, перетнутий обліковим маршрутом.
Життя диких тварин проходить під впливом різноманітних факторів, які становлять загрозу для їх існування, тому вони вимушені пристосовуватися до потайного способу життя в місцях проживання, постійно пересуваючись територією. Внаслідок цих причин облік тварин ускладнюється, тому біологічні основи обліку грунтуються на таких методах:
- виявлення в угіддях самих звірів чи птахів;
- виявлення слідів їх перебування.

Облік диких тварин


Облік фауни на території Парку проводився переважно методом шумового прогону та методом двохразового картування слідів.
За результатами обліку на території Парку виявили такі види тварин: олень плямистий, кабан, козуля, заєць-русак, лисиця, куниця лісова, тхір лісовий, білка, барсук, кіт лісовий. Облік птахів проводився по фазану та сірій куріпці.
Отримані результати та спостереження працівників служби державної охорони Парку свідчать про збільшення кількості основних видів диких тварин, зокрема кабана, козулі.
Графік:

Облік диких тварин

Облік диких тварин


Однією із причин такої позитивної динамікі є біотехнічні заходи, які проводить служба державної охорони, а саме: заготівля кормів та підгодівля диких тварин в скрутний зимовий період. Так, в 2014 році силами працівників Парку було збудовано 6 годівниць та облаштовано 6 підгодівельних майданчиків, викладено 520 кг сіна, 258 кормових віників. В поточному році заготовлено сіна – 1310 кг, кормових віників – 800 шт. і кукурудзи – 300 кг.

Облік диких тварин


Не останню роль в збільшені кількості диких тварин відіграє і те, що на території Парку діє заборона на полювання.
Особливістю обліку тварин в поточному сезоні стало виявлення місць перебування у зоні діяльності Парку вовків. За спостереженнями інспекторів їх поява носить мігруючий характер. Така кількість встановлених особин не носить загрози, але має бути під постійним наглядом.
В межах завдань служби державної охорони по охороні та збереженню тваринного світу постійно проводилась робота по відслідковуванню епізоотичного стану, яка проводилась шляхом аналізу виявленого біологічного матеріалу на сказ. За результатами перевірки таких фактів не встановлено, що свідчить про сприятливі умови для існування диких тварин на території національного природного Парку.

Начальник відділу СДО Міхель П.А.
скачать dle 10.1русский торрент трекер
Уважаемый посетитель, Вы зайшли на сайт як незарегістрірований пользуватель.
Ми рекомендуєм Вам зарегістріруватися або війти на сайт под своим іменем.