Информация к новости
  • Просмотров: 242
  • Автор: admin
  • Дата: 28-11-2014
28-11-2014

Як живуть сусіди

Категорія: Новини

По території національного природного парку «Кармелюкове Поділля» пролягає діюча вузькоколійна залізниця Рудниця-Гайворон. Прокладаючи туристичні маршрути Парку ми задіяли цей раритетний обєкт. З метою ближче ознайомитися з роботою залізниці вирушили в подорож до кінцевої зупинки до м. Гайворона, Кіровоградської області.
Запланований маршрут проводився по визначним місцям Гайворона. Розпочався від залізничного вокзалу. Нашим гідом була екскурсовод районного краєзнавчого музею Білоус Людмила Петрівна. Вона ознайомила з історією заснування міста, створення «Південної гілки», пам’ятними дошками поетам-демократам А. Свидницькому та С. Руданському.
Спочатку нам провели екскурсію по залізничному комплексу: вокзал, депо, школа залізничників.
На коліях можна побачити вагончики як широкої колії так і вузькоколійки, дрезину, а ще власний транспорт пересування колишнього начальника залізничного вузла: сталінський лімузин «Чайка», поставлений на рейки. Екскурсовод розповіла, що ця машина була створена для керівництва дороги.
Слідуючим цікавим об’єктом був місцевий стадіон «Прибужець».
Якими були локомотиви у XIX столітті, нагадує нам невеликий паровоз, поставлений у 1983 р. на постамент біля тепловозоремонтного заводу. Цей паровоз МТ-202 був збудований 1895 року в Бельгії. Експлуатувався в Прибалтиці, а з 1946 р. - у Гайвороні на тепловозоремонтному заводі. Вузькоколійний паровий локомотив є пам`яткою історії.
Особливою подією нашої подорожі стало знайомство з виставкою заслуженого майстра народної творчості України Григорія Пилипишина, яка розміщена в районному краєзнавчому музеї.
Вироби представлено у чотирьох розділах - дерев`яна скульптура, живопис, таксодермія (опудала звірів і птахів) та художні меблі. Кожна робота умільця цікава і самобутня, має глибокий філософський зміст. За час існуванні виставки її відвідали майже двадцять тисяч чоловік, у тому числі делегації з Німеччини, Польщі, Великобританії, країн ближнього зарубіжжя.
Наступний відділ музею – художньо-меморіальна зала Миколи Федоровича Жидельова – професійного художника-графіка. В третьому залі — твори самодіяльної художниці із с. Долинівка Наталії Федорівни Шевчук. В експозиції – близько 20 робіт, які виконані в стилі народного малярства.
В музеї є етнографічний відділ, в якому представлений колорит української хати кінця ХІХ — початку ХХ ст.
В центрі міста ми відвідали міський парк, де познайомились з меморіальними спорудами, які увіковічили історичні події, і який є місцем відпочинку жителів Гайворона.
Закінчилась наша подорож на березі Бугу, де ми відвідали ГЕС та помилувалися незабутніми краєвидами.
Саме місто та його околиці захоплюють своїми неповторними краєвидами, а залізничний вузол – неначе серце міста. Відстукує ритм всього життя місцевого населення. Все це разом спонукало українських кінорежисерів зняти в цій місцевості декілька художніх фільмів: «Дев’ять життів Нестора Махна», «1941-й», «1942-й», «Однажды в Одессе», «Поводир».
Наша подорож показала, що маршрут, яким ми пройшли буде цікавий багатьом, тому ми вирішили його включити до мережі туристичних маршрутів національного природного парку «Кармелюкове Поділля» і уклали угоди про співпрацю з краєзнавчим музеєм та залізницею.


Як живуть сусіди
Як живуть сусіди
Як живуть сусіди
Як живуть сусіди
Як живуть сусіди
Як живуть сусіди
Як живуть сусіди
Як живуть сусідискачать dle 10.1русский торрент трекер
Уважаемый посетитель, Вы зайшли на сайт як незарегістрірований пользуватель.
Ми рекомендуєм Вам зарегістріруватися або війти на сайт под своим іменем.