» » Проведення акцій «Первоцвіти» та «Вони благають: «Не спали!»
Информация к новости
  • Переглядів: 1095
  • Автор: admin
  • Дата: 18-11-2014
18-11-2014

Проведення акцій «Первоцвіти» та «Вони благають: «Не спали!»

Категорія: Новини

Первоцвіти - це екологічна група рослин, яка нараховує близько 500 видів. Саме ранні весняні квіти несуть у собі позитивну енергетику, поліпшують настрій, їх краса надихає на творчість, вчить людей бути добрішими, терпимішими, справедливими. Квіти допомагають хоч на якусь часину забути про всі негаразди, проблеми .
Прогулянка до лісу, в поле ранньої весни – спокуса. Адже так і хочеться зірвати хоча б кілька квіточок і, як подарунок, принести додому . Але не поспішайте рвати це диво природи! Більша частина первоцвітів занесена до Червоної книги України. Вони підлягають суворій охороні: їх не можна зривати, викопувати чи в інший спосіб використовувати будь-які частини цих рослин.
Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж пошкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки, нівечаться рослини.
Зірвали стеблину з трьома первоцвітами, а це означає, що загинуло 45 – 60 насінин. І як наслідок – відсутність нових рослин. Для того, щоб з насіння виросла доросла квітуча рослина, необхідно кілька років. Сам процес проростання насіння тривалий і складний.
З метою залучення учнівської молоді до оздоровлення довкілля, збереження біологічного, ландшафтного різноманіття краю національний природний парк «Кармелюкове Поділля» проводить акції "Первоцвіти" та «Вони благають: «Не спали!»
Волонтери - учні 10 класів району, включившись у справу збереження первоцвітів, провели інвентаризацію даних рослин на екологічній стежці в урочищі «Вишенька». Ними було знайдено кілька місць проростання сон-трави, а на одній галявині виявлено 6 кущиків горицвіту (адоніс).
Всі пагорби урочища вкриті густою сухою травою. Тому необхідно бути обережними з використанням вогню (розпалюванням багать, тютюнопалін-
ням). Адже найменша іскра може призвести до виникнення пожежі та знищення багатьох рідкісних рослин.
Маршрут екологічної стежини, за яким йшла наша група, пролягає через долину річки Савранка. Долина поросла густим очеретом. В деяких місцях можна було побачити згарища, які залишилися після випалювання. Працівники Парку розповіли учасникам заходу про те, якої шкоди зазнає флора і фауна від пожеж. Гинуть не тільки рослини, а й птахи, які повернулися в місця гніздування, тварини, яким очерет слугує домівкою.
Після проведеної екскурсії наші волонтери зобов’язуються проводити відповідну роз’яснювальну роботу в своїх школах та населених пунктах.
Проведення акцій «Первоцвіти» та   «Вони благають: «Не спали!»[center]Проведення акцій «Первоцвіти» та   «Вони благають: «Не спали!»
Проведення акцій «Первоцвіти» та   «Вони благають: «Не спали!»
Проведення акцій «Первоцвіти» та   «Вони благають: «Не спали!»
скачать dle 10.1русский торрент трекер
Уважаемый посетитель, Вы зайшли на сайт як незарегістрірований пользуватель.
Ми рекомендуєм Вам зарегістріруватися або війти на сайт под своим іменем.