» » ГЕРБАРІЙ – УНІКАЛЬНА СТРУКТУРА ДЛЯ НАУКИ І НАВЧАННЯ
Информация к новости
  • Переглядів: 125
  • Автор: admin
  • Дата: 17-07-2019
17-07-2019

ГЕРБАРІЙ – УНІКАЛЬНА СТРУКТУРА ДЛЯ НАУКИ І НАВЧАННЯ

Категорія: Новини

Створення Гербарію в НПП «Кармелюкове Поділля», який стане структурним науково-дослідним підрозділом відділу науки і природоохоронних науково-дослідних відділень, є наразі актуальним завданням для Парку. Створений Гербарій повинен стати науковою колекцією регіонального значення, поєднуючи функції наукових досліджень з безпосереднім збереженням колекцій. Буде збережена інформація про таксономічний склад, фіторесурси, географічне поширення, еколого-ценотичну приуроченість видів, які характерні для Південного Поділля, а саме: південно-східної території Вінницької області. Гербарії мають принципове значення як джерела інформації для ідентифікації та класифікації розмаїття рослин, а також оцінки флористичного багатства окремих регіонів чи територій. Вони також є важливою основою для розширення й поглиблення наших знань про рослинні ресурси, необхідність комплексного пізнання яких усе частіше визнається в усьому світі, при зміні довкілля з подальшою втратою потенційно цінних видів, а також раритетної складової фітобіоти.
З метою створення гербарію, за новими стандартами європейського рівня, було проведено заняття для працівників Парку. Необхідність таких занять пов’язане з отриманням базових спеціальних знань для подальшого створення нових гербаріїв в природоохоронній установі. Проводила заняття науковий співробітник національного природного парку «Кармелюкове Поділля» Н.П. Шпак, яка була слухачем Всеукраїнських курсів Гербарної справи у м. Львові.
Багатьом здається, що збір рослин та складання гербарію – справа дуже проста. Воно дійсно нескладно. Однак, щоб колекція мала наукову або навчальну цінність, необхідно дотримуватися ряду правил. Перш за все, зважаючи на проблеми формування, збереження й використання гербарної колекції, потрібне відповідне обладнання для польових робіт по збору рослин. Доповідачем надані рекомендації по виготовленню нескладного устаткування, яке кожен може зробити сам. Основна увага зверталася на методику закладки гербарних зразків в польову папку і гербарний прес з подальшою технікою сушіння рослин. Адже, правильно зібрати рослини, записати умови їх проживання та місце знаходження; потім визначити рослини, тобто знайти їх наукові найменування; нарешті, слід вміло висушити і виготовити з рослин гербарні екземпляри. Для всього цього необхідні певні знання і практичні навички.
Гербарій НПП «Кармелюкове Поділля» стане науковою базою для фітобіологічних досліджень, розробки наукових основ раціонального використання рослинних ресурсів, охорони та моніторингу довкілля регіону.
Науковий співробітник Н.П. Шпак

ГЕРБАРІЙ – УНІКАЛЬНА СТРУКТУРА ДЛЯ НАУКИ І НАВЧАННЯ

ГЕРБАРІЙ – УНІКАЛЬНА СТРУКТУРА ДЛЯ НАУКИ І НАВЧАННЯ

ГЕРБАРІЙ – УНІКАЛЬНА СТРУКТУРА ДЛЯ НАУКИ І НАВЧАННЯ

ГЕРБАРІЙ – УНІКАЛЬНА СТРУКТУРА ДЛЯ НАУКИ І НАВЧАННЯ
скачать dle 10.1русский торрент трекер
Уважаемый посетитель, Вы зайшли на сайт як незарегістрірований пользуватель.
Ми рекомендуєм Вам зарегістріруватися або війти на сайт под своим іменем.