» » Первоцвіти – під захист!
Информация к новости
  • Переглядів: 19
  • Автор: admin
  • Дата: 1-03-2019
1-03-2019

Первоцвіти – під захист!

Категорія: Новини

Календарна весна ще тільки починається . Лютий лякає нас снігом і морозом та холодними вітрами. Але в природи свої виміри. На південних схилах пагорбів розквітли підсніжники та шафран. Незабаром забринять квіти проліски, а за нею виткнуться із під торішнього опаду ніжно-зелені листочки черемші, забуяє різними кольорами ряст, яскраво-жовто спалахне горицвіт. Вся ця краса називається первоцвіти або по науковому - ефемероїди. Це -багаторічні трав'янисті рослини, з коротким весняним циклом розвитку і літнім періодом спокою. Надземні частини цих рослин живуть лише протягом кількох тижнів, а решту року перебувають у стані спокою у вигляді бульб, цибулин чи кореневищ.
Збирання первоцвітів дуже шкодить тим, що не дає можливості цим рослинам утворити насіння, а виривання з цибулинками призводить до повного знищення. Ушкоджуються й сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки, а кожна зірвана рослинка первоцвіту – це втрата 15-20 насінин, які могли б дати нове покоління рослин у майбутньому.
Люди часто виривають їх з ґрунту разом з бульбоцибулинами, завдаючи непоправної шкоди популяціям. Знищуючи первоцвіти, вони розривають і нищать підстилку лісів, галявин, узлісь, на яких ті зростали. Щоб зібрати 30-40 букетиків ранніх квітів, браконьєру потрібно знищити до 400 м поверхні грунту лісу. Якщо врахувати, що первоцвіти суцільним килимом не ростуть, то площа збільшиться в 10 разів. На місце кореневищних ефемероїдів приходять бур'яни.
Первоцвіти – це екологічна група рослин, яка нараховує близько 500 видів.
Багато з них знаходяться на межі зникнення і потребують охорони. Їх охоронний статус визначений різними охоронними списками, в тому числі Червоною книгою України. У нашому регіоні до червонокнижних первоцвітів віднесені цибуля ведмежа, підсніжник білосніжний, шафран сітчастий, тюльпан дібровний, сон великий, сон розкритий, сон лучний.
Статтею 90 «Порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України» передбачено що погіршення, знищення середовища зростання рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб - від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого.
Відповідно до ПКМУ від 7 листопада 2012 р. № 1030 розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження рослин і грибів з числа видів, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх зростання складає для вказаних видів від 49до 62 грн. за одну рослину.
Багато ранньоквітучих рослин,які не мають охоронного статусу, також зазнають нещадного винищення, що може призвести до їх зникнення як виду. Місця їх зростання знаходяться під охороною в межах території природо-заповідного фонду України. Згідно статті 91. КУпАП «Порушення правил охорони та використання територій та об'єктів природно-заповідного фонду» знищення дикорослих трав’янистих рослин межах територій та об'єктів ПЗФ, тягне за собою накладення штрафу на громадян від дев'яти до двадцяти чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів чи без такої і на посадових осіб - від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів. Такса для обчислення розміру шкоди, заподіяної в наслідок знищення квіткових трав’янистих надземних рослин відповідно ПКМУ від 24 липня 2013 року № 541 складає 44 грн. за одну рослину.
Наразі, по всій Україні розпочинається акція «Первоцвіт», яка має на меті запобігти винищенню цього безцінного дару природи. До неї долучаються правоохоронні органи,працівники природоохоронних установ, Державна екологічна інспекція, громадськість.
З початку березня і до кінця травня служба державної охорони національного парку «Кармелюкове Поділля» посилює патрульно-рейдову роботу у місцях зростання первоцвітів та активізує профілактичну і еколого-освітню роботу серед населення.
Закликаємо всіх берегти квітучу красу рідного краю та долучитися до природоохоронної акції «Первоцвіт».
Відділ державної охорони

Первоцвіти – під захист!

Первоцвіти – під захист!

Первоцвіти – під захист!

Первоцвіти – під захист!

Первоцвіти – під захист!

Первоцвіти – під захист!

Первоцвіти – під захист!

Первоцвіти – під захист!
скачать dle 10.1русский торрент трекер
Уважаемый посетитель, Вы зайшли на сайт як незарегістрірований пользуватель.
Ми рекомендуєм Вам зарегістріруватися або війти на сайт под своим іменем.