» » І знов про полювання!
Информация к новости
  • Переглядів: 403
  • Автор: admin
  • Дата: 2-11-2018
2-11-2018

І знов про полювання!

Категорія: Новини

Тваринний світ-один з компонентів природних ресурсів держави. Ліси, поля, луки, водойми, сади, городи, болота заселені живими організмами. Різноманітні види ссавців, птахів, плазунів, земноводних, риб, комах заселяють ці чи інші природні ландшафти. Склалося так, що кожен з цих організмів займає екологічну нішу і практично кожен вид перебуває у залежності від іншого виду.
Тварини - невід’ємна частина кожного природного комплексу. Вони відіграють суттєву роль у функціонуванні природного середовища, є невід’ємною частиною природного ландшафту і заслуговують на дбайливе ставлення до них людини.
Головна причина загибелі диких тварин — порушення природного середовища їх перебування. Інсектициди, якими обробляють посіви, щоб знищити сільськогосподарських шкідників, розширення територій культурних пасовищ для домашніх тварин та посівних площ, вирубка лісів, осушення боліт, нові поселення людей — ось найголовніші причини знищення тваринного світу. Зоологи-практики стверджують, що фактор турбування більшою мірою, ніж полювання, скорочує чисельність багатьох ко­рисних видів тваринного світу. За даними досліджень: понад 106 видів звірів і 139 видів та підвидів птахів уже знищені на планеті, 291 вид звірів і 364 види птахів під за­грозою зникнення. Тільки на території України підлягають охороні 41 вид ссавців і 66 видів птахів, занесених до Червоної книги України.
Відповідно до наказу Вінницької обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок від 03.08.2018 р№48 «Про проведення полювання в мисливський сезон 2018/2019 років на території угідь обласної та районних організацій УТМР» з 03.11.2018 року до 13.01.2019 року розпочато мисливський сезон на хутрову та копитну дичину.
Полювання – добування диких звірів та птахів, які знаходяться у стані природної свободи в межах мисливських угідь, з метою задоволення матеріальних, рекреаційних і інших потреб громадян.
Мисливець – людина, яка займається полюванням, як спортом (мисливець-любитель) або промислом (мисли-вець-промисловик). Неодмінна якість мисливця – бережливе ставлення до природних багатств, турбота про природу.
Згідно з пунктом 4, 3 розділу 4 «Положення «Про НПП «Кармелюкове Поділля»: «На території національного парку забороняється будь-яка діяльність, яка призводить, або може призвести, до погіршення стану навколишнього природного середовища та зниження рекреаційної цінності території Парку, в тому числі мисливство».
На території національного природного парку в галузі мисливства діють слідуючі закони України: «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про природо заповідний фонд України», «Про тваринний світ», «Про Червону книгу України».
Відповідно до законодавства відстріл, відлов або знищення диких тварин з порушенням встановлених правил полювання вважається браконьєрством або незаконне полювання.
Порушення режиму охорони території Парку тягне за собою відповідальність:
- кримінальну: ст. 248. незаконне полювання - карається штрафом до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або обмеження волі до 3-ох років;
- адміністративну: ст. 85. порушення правил використання об’єктів тваринного світу — тягне за собою накладення штрафу на громадян від 6 до 60 неоподаткованих мінімумів доходів громадян; для посадових осіб— від 30 до 90 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Згідно наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України та Державного комітету лісового господарства України від 19.06.2017 р. № 301/222 затверджено такси для обчислення розміру відшкодування збитків, завданих у наслідок порушення законодавства, в галузі мисливського господарства та полювання (крім видів, занесених до Червоної книги України). Наприклад за одного незаконно здобутого зайця розмір стягнення складає 8000 грн, косулі— 32 000 грн, кабана -40 000грн.
Мисливство та охорона природи є нероздільним і кожен мисливець повинен докладати всіх своїх зусиль для поліпшення стану природних екосистем.
Служба державної охорони національного природного парку «Кармелюкове Поділля» звертається до всіх мисливців дотримуватись правил полювання, не порушувати законодавство, берегти природу, не позбавляти повноцінного майбутнього своїх нащадків. Бажаємо мисливцям удачі на полюванні у належному місці і у належний час. Адже від мисливця до браконьєра один крок, яким ви переступаєте межу Парку.
Відділ державної охоронискачать dle 10.1русский торрент трекер
Уважаемый посетитель, Вы зайшли на сайт як незарегістрірований пользуватель.
Ми рекомендуєм Вам зарегістріруватися або війти на сайт под своим іменем.