» » 24 листопада відбулося чергове засідання науково-технічної ради НПП «Кармелюкове Поділля»
Информация к новости
  • Переглядів: 174
  • Автор: admin
  • Дата: 30-11-2017
30-11-2017

24 листопада відбулося чергове засідання науково-технічної ради НПП «Кармелюкове Поділля»

Категорія: Новини

Проведення цього заходу є певною віхою в діяльності природоохоронної установи, адже, саме науково-технічна рада у складі науковців, працівників Парку, представників влади, користувачів визначає напрямки подальшої роботи, шляхи вирішення проблем, оцінює зроблене.
На засіданні ради розглядався звіт про фінансово-організаційну роботу в установі за 2017рік. Директор Парку проінформував присутніх, що установа в 2017 році працювала згідно затвердженого Міністерством екології плану природоохоронних заходів. За результатами роботи в поточному році можна стверджувати, що кількісні показники Плану виконані, а виділені бюджетні кошти, освоєні в повному обсязі.
Міністерством екології погоджено розширення території Парку, за рахунок включення до його складу та надання в постійне користування земель орнітологічного заказника «Ставки», площею 6,96 га та 46,2 га земель запасу ( урочище «Вишенька» Чечельницької селищної ради, які включені до складу Парку, без вилучення у користувача). На разі, вирішуються питання процедури передачі.
На запит НПП «Кармелюкове Поділля» про виділення коштів на розробку Проекту землеустрою, щодо організації та встановлення меж території національного парку на землях, що включені до складу Парку без вилучення в користувачів, Міністерством була надана згода на їх виділення. На сьогоднішній день проведені конкурсні торги. Розробником Проекту обрано ТОВ «Експертцент» м. Біла Церква. Робота запланована на 2017-2018 роки і полягає у виготовлені Проекту землеустрою щодо організації території, встановлення меж та винесення їх в натуру, а також внесення до Державного земельного кадастру відомостей про обмеження використання земель. Кошти, заявлені на розробку Проекту складають 429,9 тис. грн.
Додатково з держбюджету було виділено 104,3 тис. на закупівлю комп’ютерної техніки та метеостанції. З районного бюджету надійшло 28 тис. грн на харчування учасників VІ Міжнародного молодіжного форуму «Південне Поділля – перлина України».
Власними силами Парк отримав надходження до спецфонду, за рахунок надання рекреаційних послуг у сумі 11 тис. грн та 15 тис. грн за науково-дослідних робіт, згідно укладеного договору. За ці кошти планується закупити фото- та відеотехніку.
В цьому році Чечельницька районна рада отримала грант в ХІV обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад, співвиконавцем Проекту «Проведення науково-технічних конференцій, семінарів, організація виставок, фестивалів та інших заходів щодо пропаганди охорони навколишнього природного середовища: Міжнародний молодіжний форум – запорука єднання, миру і збереження довкілля» став НПП «Кармелюкове Поділля». Сума коштів, передбачена Проектом, склала 160 тис. грн. На них було придбано: дизельний генератор, проектор, намети, спальні мішки, карімати, музична апаратура, фотоапарат.
В перспективі основним завданням Парку у сфері організацій територій є отримання земель у постійне користування. В господарському плані – це ремонт адміністративного приміщення.
Члени НТР заслухали також звіт з науково-дослідної діяльності Парку та погодили план роботи на 2018 рік, зазначивши при цьому необхідність більш широкого залучення до досліджень науковців інших науково-дослідних установ.
На засіданні було розглянуто питання надання НТР згоди на погодження лімітів Міністерством екології та природних ресурсів України ДП «Чечельницьке ЛГ» на використання природних ресурсів в межах природно-заповідного фонду загальнодержавного значення на 2018 рік.
Заслухавши наукове обґрунтування необхідності проведення користувачем лісогосподарських заходів, в ході яких використовуються природні ресурси, учасники засідання визнали за доцільне надати таку згоду. Таке рішення дасть можливість ДП «Чечельницьке лісове господарство» планувати свою роботу на наступний рік та визначити обсяги заготівлі деревини.
Надзвичайно важливим став розгляд питання про підготовку до проведення в 2018 році національної науково-практичної конференції «Роль національного природного парку в розвитку туризму». Ця конференція передбачає об’єднати зусилля всіх, хто зацікавлений в розвитку туристичної інфраструктури, зокрема, установи ПЗФ, влади, територіальних громад, населення та інших зацікавлених сторін.
Дуже змістовним та цікавими був виступ члена НТР Косаківського Віктора Афанасійовича, к. іст. н., доцента кафедри філософії та соціально-політичних дисциплін та етнології Вінницького ППУ ім. М. Коцюбинського, який яскраво представив історико-культурну спадщину нашого краю.
В результаті обговорення було прийнято рішення затвердити організаційний комітет комісії, її програму та проект кошторису.
Крім того, на засіданні було ще розглянуто багато питань пов’язаних з роботою Парку.
В кінці роботи НТР директор Парку Романчук О. П. виніс подяку та вручив цінний подарунок Ярославській Єві - учениці Чечельницької школи № 2, за зайняте ІІ місце у захисті пошукових робіт «Пам'ятки садово-паркового мистецтва регіонів нашої області» в рамках проведення тижня екології Вінницькою обласною станцією юних натуралістів.

Заступник директора НПП «Кармелюкове Поділля»,
Ганна Дудник

24 листопада відбулося чергове засідання науково-технічної ради НПП «Кармелюкове Поділля»
скачать dle 10.1русский торрент трекер
Уважаемый посетитель, Вы зайшли на сайт як незарегістрірований пользуватель.
Ми рекомендуєм Вам зарегістріруватися або війти на сайт под своим іменем.