» » Нотатки мандрівника
Информация к новости
  • Переглядів: 270
  • Автор: admin
  • Дата: 25-07-2017
25-07-2017

Нотатки мандрівника

Категорія: Новини

Мрія про подорожі живе, напевно, у кожній людині. Адже, краще, ніж подорожі, людство, мабуть, поки нічого не придумало. Тільки, нажаль, не кожен може її реалізувати. Часто обставини або брак коштів не дають можливості мандрувати, пізнавати нове, знайомитися з новими краями, іншими людьми.
В НПП «Кармелюкове Поділля» вже стало традицією щороку відвідувати різні установи природно-заповідного фонду України, об’єднуючи екскурсію з вивченням їх досвіду роботи.
За підтримки профспілки, в минулі роки делегація Парку відвідала НПП «Білобережжя Святослава» (Миколаївська область) та НПП «Карпатський» (Івано-Франківська область), при цьому сумістивши приємне з корисним.
В цьому році метою подорожі стало відвідування НПП «Джарилгацький», що знаходиться на півдні України, в Херсонській області.
Саме цей Парк вибрано не випадково, адже, він ровесник «Кармелюкового Поділля» і його досвід по становленню установи міг би дати можливість порівняти ефективність вибраних шляхів розвитку, інтеграції в життя місцевих громад, побудову відносин із владними структурами та користувачами. А ще, у виборі місця відвідин безперечним став аргумент наявності моря. Для сухопутних подолян це завжди пріоритет.
Відправившись у поїздку, шкода було б не використати нагоди відвідати мальовничий куточок, який, цілком справедливо, здобув право називатися чудом України, перлиною України, візитною карткою нашої держави. Такою перлиною є біосферний заповідник «Асканія-Нова», поблизу якого пролягав наш маршрут.
Родзинкою відвідин заповідника став сафарі-парк, де на позашляховиках можна проїхати територією, на якій живуть акліматизовані види тварин з різних куточків землі. Вражаючим було, також, видовище цілинного степу, що зберігся у нашій країні тільки тут. Відвідувачі Асканія-Нова мали можливість ознайомитись із ботанічним садом та зоопарком. Нас вразила воістину титанічна робота працівників установи по збереженню, охороні та інтродукції видів тваринного та рослинного світу, які продовжують справу засновника заповідника Ф. Е. Фальц-Фейна.
В НПП «Джарилгацький» нас гостинно зустріли його працівники. За «круглим столом» було обговорено багато питань, які однаково хвилюють обидві установи. Колеги поділилися своїми успіхами, досягненнями, а також проблемами, які, як виявилося, є спільними для новоутворених національних природних парків України. Це і недостатнє фінансування, нерозуміння з боку владних структур, конфлікти із землекористувачами, низький рівень екологічної свідомості населення, відсутність наукових кадрів. Та, незважаючи на це, колектив налаштований оптимістично.
Колеги зацікавились науковою діяльністю нашого Парку і виявили бажання вивчити наш досвід, що було нам дуже приємно. Спілкування продовжувалося і в не формальній обстановці.
Гостинні господарі запропонували насичену культурно-пізнавальну екскурсію по території Парку.
Найбільше сподобалась поїздка на катері через затоку до найбільшого незаселеного острова України Джарилгач, яку можна здійснити з пристані в місті Скадовськ. Зупинка катера – на пристані «Маяки». Тут знаходиться 24-метровий старий маяк, який стоїть біля самої води, був побудований на кошти С. Скадовського. Виготовлений в Парижі, за проектом одного з учнів Г. Ейфеля, в 1902 році. А в 1997 році, в півсотні метрів від старого маяка, побудували новий, нині діючий. Острів - чудове місце для відпочинку. Тим більше, що вражає незвичність, несхожість з подільськими ландшафтами та рослинністю. Тут зустрічаються групи муфлонів, ланей, до яких можна близько підійти.
Екскурсанти мали можливість вдосталь накупатися в морі, відвідати дельфінарій та різноманітні атракціони.
Взаємний обмін досвідом спонукає нас до подальшої співпраці по розгортанню наукових досліджень та природоохоронної діяльності на теренах обох природоохоронних установ.
Завершилася наша мандрівка просторами Херсонщини відвідуванням гейзера «Гарячий ключ» з мінеральною, солоною водою. Всі, хто спробував цілющу силу цієї води, залишив бажання повернутися сюди згодом.
Ми не пошкодували, що у вихідний день здійснили захоплюючу мандрівку, адже, в інші дні це зробити неможливо. Працівники НПП «Кармелюкове Поділля» дізналися багато нового та корисного, гарно відпочили, за що дуже вдячні колегам, і запросили їх до себе в гості.
По приїзду, всі прийнялись за складання плану подорожі на наступний рік.
Колектив вдячний нашій колезі Юлії Демченко за активну роботу по організації поїздки.

Колектив НПП «Кармелюкове Поділля»

Нотатки мандрівника

Нотатки мандрівника

Нотатки мандрівника
скачать dle 10.1русский торрент трекер
Уважаемый посетитель, Вы зайшли на сайт як незарегістрірований пользуватель.
Ми рекомендуєм Вам зарегістріруватися або війти на сайт под своим іменем.