» » Акція: великий зимовий облік птахів
Информация к новости
  • Переглядів: 304
  • Автор: admin
  • Дата: 23-01-2017
23-01-2017

Акція: великий зимовий облік птахів

Категорія: Новини

В останні вихідні січня, в усьому світі, проходить акція «Великий зимовий облік птахів».
Традиція з’явилася ще 117 років тому в Сполучених Штатах, як новий спосіб відпочинку: «полювати» на птахів із фотоапаратом та біноклем. Згодом традиція поширилася і в інших країнах.
За ініціативи Товариства охорони птахів України, наша держава приймає участь у цій акції з 1998 р. Орнітологи, співробітники заповідних установ проводять зимові обліки вже біля 100 років, причому, інколи, для цього залучалась навіть авіація.
Завданням акції є дослідження видового та кількісного складу зимуючих птахів і залучення уваги громадськості до їх проблем.
Взимку холод і голод жене птахів до наших домівок, де пернатим легше знайти їжу й придатну схованку. З лісу до містечок злітаються синички, сойки, дятли, чижі, зеленяки тощо. Тому це — найкращий час для спостереження й проведення обліку тих птахів, які залишилися зимувати в населених пунктах.
Проводиться облік протягом однієї години. Рахують види та кількість побачених птахів. Наприкінці фіксується найбільша кількість кожного виду птахів, яку одночасно спостерігали в будь-який час протягом цієї однієї години.
Птахи найактивніші вранці. Якщо вести облік в цю пору дня, є змога побачити й нарахувати більше видів птахів. Занотовувати потрібно лише ті види, які самостійно вдалося визначити.
Цього року до акції, яка традиційно проходить в Парку, долучились учні КЗ «Бондурівська СЗШ І-ІІ ст.». 27 січня працівники НПП, для школярів, провели екологічний захід та тематичну екскурсію територією Парку.
Спочатку діти завітали до Дохнянського ПНДВ. Начальник відділення Дмитро Шевченко ознайомив гостей із специфікою роботи, як то кажуть – показав її зсередини. Юнаки і дівчата почули чимало корисного, а також дізнались про рідкісні тварини і рослини, які є на території відділення.
Людмила Стороженко та Тетяна Сташенко розповіли учням про історію започаткування акції, особливості та методику проведення. Також школярі відновили свої знання з біології про зимуючих птахів, почули багато нового про пташине царство, дякуючи провідному інженерові з охорони екосистем Олександру Дуднику.
Далі, всі разом, відправились на екскурсію до одного з куточків Парку. На власні очі побачили деяких птахів, багатьох не вдалося побачити через погодні умови. Учасники отримали буклети про акцію, а також анкети, які мають заповнити у вихідні дні. Чекаємо на їхні результати.
Учні не лише навчилися здійснювати спостереження за птахами, а й отримали безліч позитивних емоцій від спілкування з природою, що матиме певний еколого-освітній ефект.
Цього року великий зимовий облік птахів припадає на 28 і 29 січня. Працівники відділу служби державної охорони НПП «Кармелюкове Поділля» організовували спостереження в усіх природоохоронних науково-дослідних відділеннях.
Спостерігати є за ким. В різних куточках Парку природоохоронці спостерігали: синиць, чубатих жайворонків, горобців, сорок, сірих ворон, горлиць, граків, дятлів, щигликів, зябликів, повзиків. І це ще не весь перелік птахів, яких можна побачити в Парку. Приємною несподіванкою було спостереження на території Парку гостів з півночі – снігурів, яких не спостерігалось минулими роками.
В місцях більшого скупчення птахів працівниками відділень заплановано виготовити і встановити годівнички. Таким чином, вони сподіваються, що на наступний рік птахів в наших місцях побільшає.

Акція:  великий зимовий  облік птахів

Акція:  великий зимовий  облік птахів

Акція:  великий зимовий  облік птахів
скачать dle 10.1русский торрент трекер
Уважаемый посетитель, Вы зайшли на сайт як незарегістрірований пользуватель.
Ми рекомендуєм Вам зарегістріруватися або війти на сайт под своим іменем.