» » Важко в навчанні — легко в бою
Информация к новости
  • Переглядів: 231
  • Автор: admin
  • Дата: 16-06-2017
16-06-2017

Важко в навчанні — легко в бою

Категорія: Новини

Пожежна ситуація у природних екосистемах, як правило, створюється при антициклонічному баричному полі та визначається висотними гребенями й ядрами антициклону азорського походження, орієнтованими на південний схід і схід. При таких синоптичних процесах з травня по жовтень встановлюється малохмарна, суха, спекотна погода, з великою кількістю сонячних днів. Висока температура та тривала відсутність опадів призводять до значного висушування грунту і створення надзвичайної пожежної небезпеки. Пожежі у природних екосистемах, зазвичай, завдають великих збитків, а при недосконалій організації боротьби з ними може постраждати і населення, яке проживає в зоні їх поширення.
Встановити істину причину пожежі практично неможливо. Для цього необхідно знаходитись у місці виникнення і бачити момент зародження пожежі. У більшості випадків причини пожеж встановлюються опосередковано по співставленню цілої низки факторів, які, на думку спеціалістів, могли бути причиною виникнення пожежі( перебування людей та транспортних засобів недалеко від місця пожежі, блискавка тощо)
Причини виникнення пожеж можна поділити на дві групи: пов’язані з діяльністю людини та непов’язані з нею. Більшість лісових пожеж виникає з вини людини—від необережного поводження з вогнем.
Відомо, що пожежу легше попередити, ніж гасити. Під протипожежною профілактикою розуміють комплекс заходів, направлених на запобігання виникнення пожеж, обмеження їх розповсюдження, своєчасне виявлення осередків вогню.
На жаль, не завжди можливо попередити пожежу. Мають місце факти загоряння та розповсюдження вогню, що тягне за собою нанесення значної шкоди природним комплексам. Тому дуже важливо вчасно приймати заходи по організації гасіння пожежі. Для засвоєння практичних навиків, опануванні ефективною тактикою та стратегією гасіння пожеж, згідно з планом навчань служби державної охорони ПЗФ Парку, 08 червня 2017 року було проведено тренінг з гасіння умовної пожежі. Захід проводився в урочищі «Вишенька», на території земель запасу Чечельницької селищної ради. Метою тренінгу було відпрацювання способів гасіння пожежі, тактика та засвоєння практичних навиків при гасінні пожежі за допомогою пожежного агрегату АПУ-1,4-178.
У тренінгу були задіяні 32 працівника СДО НПП «Кармелюкове Поділля», під керівництвом директора Романчука О. та представники лісокористувача в межах ПЗФ ДП «Чечельницьке лісове господарство», на чолі з головним лісничим Шахворостовим М.. Навчання проводилось за участі начальника Чечельницького районного сектору служби цивільного захисту Гончара А. та його заступника Долинського В.
Матеріальне забезпечення тренінгу було представлено пожежним агрегатом АПУ-1,4-178 на базі трактора МТЗ-80, пожежним автомобілем , ранцевими вогнегасниками, лопатами, відрами, хлопушками та віниками для забивання вогню, бензопилою. Був задіяний службовий легковий автомобіль.
Під час навчання були відпрацьовані ручні способи гасіння низової пожежі: захльостування крайки пожежі віниками, засипання пожежі ґрунтом, гасіння пожежі водою, за допомогою відер, розчином хімічних речовин вогнегасником та застосування ранцевого вогнегасника, а також пуском зустрічного низового вогню.
Із механізованих способів гасіння було проведено оборювання місця пожежі, для створення мінералізованої смуги, яка перешкоджала розповсюдженню вогню.
Із тактичних заходів по гасінню пожежі було застосовано локалізацію пожежі, безпосереднє гасіння та окараулювання.
На щастя, на території НПП «Кармелюкове Поділля», за час існування Парку, пожежі в природних комплексах не мали масштабного характеру. В зв’язку з цим пожежний агрегат не був задіяний для гасіння пожеж, тому навиків його обслуговування та використання СДО не мала. Під час тренінгу його учасники мали можливість напрацювати необхідний досвід в умовах навчальної пожежі.
Подібні навчання необхідні для ефективної організації гасіння пожеж у природних комплексах, на випадок їх виникнення, та підготовки СДО Парку до виконання обов’язків по охороні природно-заповідного фонду.
Даний навчальний тренінг проводився в умовах лучно-степової ділянки. Слідуючим етапом навчання має стати відпрацювання гасіння лісових пожеж.

Важко в навчанні — легко в бою

Важко в навчанні — легко в бою

Важко в навчанні — легко в бою

Важко в навчанні — легко в бою

Важко в навчанні — легко в бою

Важко в навчанні — легко в бою
скачать dle 10.1русский торрент трекер
Уважаемый посетитель, Вы зайшли на сайт як незарегістрірований пользуватель.
Ми рекомендуєм Вам зарегістріруватися або війти на сайт под своим іменем.