Підсумки фотоконкурсу «Природа через об’єктив

Підсумки фотоконкурсу «Природа через об’єктив

22/12/2020 Off By ekologoosvita

Людина завжди милувалася природою та прагнула зафіксувати її красу можливими засобами. Наскальні малюнки, картини, вишивання на гобеленах і, нарешті, фотографія. Вона дозволяє передати без перекручувань неповторну красу природи, її чарівний світ, адже – це відбиток, точна копія, але, у той же час, фотографія залишає людині простір для уяви, імпровізації, можливість відкрити та показати іншим свій світ, самого себе. Навіть, непрофесіонал у фотографуванні може зробити фотографію, від якої неможливо відірвати погляд, настільки оригінальним виявляється бачення фотографом навколишньої дійсності. Саме тому цей конкурс  дав можливість кожному проявити себе.

  Фотоконкурс “Природа через об’єктив ” проходив з 15 грудня 2019 року по 30 березня 2020 року, але, у зв’язку з пандемією коронавірусу, його було продовжено до 27 листопада.  Кожний учасник мав можливість надіслати свої фотографії, які були оцінені голосуванням авторитетного журі: голова – Олег Нич, позаштатний фотокореспондент газети «День», член національної спілки журналістів України, лауреат міжнародних фотоконкурсів; Ганна Дудник – головний природознавець Парку, заступник директора Парку; Людмила Люлько – консультант КУ «Чечельницький центр професійної підготовки педагогічних працівників»; Олеся П’яніщук – головний спеціаліст відділу правового забезпечення та діловодства апарату РДА; Світлана Ситник – директор Чечельницького районного будинку дитячої творчості.

   Тематика конкурсу була розкрита у трьох номінаціях: «Світ дикої природи», «Вода – основа життя» та «Чудернацькі витівки природи», що відкрила широкий простір для вибору об’єкту зйомки. Найчисельнішою стала номінація «Чудернацькі витівки природи», фотороботи якої висвітлювали неймовірні пейзажні фотографії природних об’єктів. Збільшення обізнаності людей про красоти України є надзвичайно важливим для збереження її природної різноманітності, покращення екологічного стану та підтримки природоохоронних об’єктів нашої країни.

   Сьогодні, 22 грудня, було підведено його підсумки. На конкурс надійшло 62 фотографії. Варто зазначити, що надіслані фотороботи відзначаються художньою виразністю, яскравістю та унікальністю.

   Хочеться відмітити, що журі конкурсу було приємно здивоване та, у той же час, поставлене перед дуже непростим завданням, тому що багато фотографій заслуговують високої оцінки, а вибирати кращих із кращих завжди важко.   Для визначення переможців звертали увагу на композиційне та колірне рішення, технічну якість та естетичність виконання.

   Отже, нарешті, про результати. У кожній категорії були відібрані кращі фотографії:

1.  «Світ дикої природи»:

І місце – «День народження», автор Стороженко Оксана, с. Ободівка;

ІІ місце –  «Красота – велика сила», автор Нагірняк Микола, смт Чечельник;

ІІІ місце – «Метелик на квітці давясилу», автор Корчак Роман, ВДПУ ім. М. Коцюбинського.

2. «Вода – основа життя»:

І місце – «Природний релакс», автор Ізотова Олена, м. Вінниця;

ІІ місце – «Новорічна казка», автор Кухарець Валерій, смт Чечельник;

ІІІ місце – «Живильна краплина», автор Крук Анна, смт Чечельник.

3. «Чудернацькі витівки природи»:

І місце – «Рости, мале, я підставлю тобі плече», автор Шабельник Лариса, смт Чечельник;

ІІ місце – «Жовта стріла розцвіла», автор Кияшко Тамара, с. Куренівка;

ІІІ місце – «Хвилясті витівки природи», автор Кияшко Тамара, с. Куренівка та «Тут рідне все», автор Сташенко Аріна, смт Чечельник.

   Під час конкурсу відбулася виставка-ретроспектива фотографій Касаківського Віктора Афанасійовича, який представив свої роботи, що відобразили красу Чечельниччини.

   Відзначені автори будуть нагороджені грамотами, а також призами.

Ми дякуємо всім учасникам нашого фотоконкурсу за сміливість, натхнення, оригінальний підхід до зйомки, завдяки яким журі, при перегляді конкурсних фотографій, отримали неймовірне естетичне задоволення. І якщо хтось не був відзначений за свою творчість, це не означає, що треба назавжди закинути фотоапарат у далекий кут та образитися на увесь світ. Ми сподіваємося, що це слугуватиме стимулом для подальшого вдосконалювання й розкриття себе у фотозйомці.

1.  «Світ дикої природи»:
І місце – «День народження», автор Стороженко Оксана, с. Ободівка
ІІ місце –  «Красота – велика сила», автор Нагірняк Микола, смт Чечельник

ІІІ місце – «Метелик на квітці давясилу», автор Корчак Роман, м. Вінниця

2. «Вода – основа життя»:

І місце – «Природний релакс», автор Ізотова Олена, м. Вінниця
ІІ місце – «Новорічна казка», автор Кухарець Валерій, смт Чечельник
ІІІ місце – «Живильна краплина», автор Крук Анна, смт Чечельник

3. «Чудернацькі витівки природи»:

І місце – «Рости, мале, я підставлю тобі плече», автор Шабельник Лариса, смт Чечельник
ІІ місце – «Жовта стріла розцвіла», автор Кияшко Тамара, с. Куренівка
ІІІ місце – «Хвилясті витівки природи», автор Кияшко Тамара, с. Куренівка
ІІІ місце – «Тут рідне все», автор Сташенко Аріна, смт Чечельник
Нелегкий вибір перед журі
Журі за роботою