Долучайтеся до Всеукраїнської природоохоронної акції «Великий зимовий облік птахів» (18-25 січня 2021 р.)

Долучайтеся до Всеукраїнської природоохоронної акції «Великий зимовий облік птахів» (18-25 січня 2021 р.)

18/01/2021 Off By ekologoosvita

Спостереження за птахами — захопливе заняття, що підвищує нашу обізнаність і розуміння процесів, які відбуваються в дикій природі. Тому, традиційно, щорічно в останні тижні січня (цьогоріч з 18 по 25 січня 2021 року) проходить Всеукраїнська акція «Великий зимовий облік птахів». Головна мета зимового обліку – з’ясувати чисельність птахів і види, які залишилися зимувати поряд із нашими домівками.
Національний природний парк «Кармелюкове Поділля» просить усіх зацікавлених та небайдужих долучитися до акції «Великий зимовий облік птахів» та надіслати результати своїх спостережень нам на електронну адресу ekologoosvita@ukr.net, заповнивши анкету, яка розміщена на сайті та сторінках ФБ Парку.
У цій зимовій події можуть брати участь усі бажаючі. Для цього потрібно занотовувати кількість і види птахів, побачених протягом години біля годівниці на подвір’ї, в саду, парку чи водойми в межах населеного пункту.
Як правильно рахувати птахів під час Великого зимового обліку?
Проводьте облік протягом однієї години. Рахуйте види і кількість побачених птахів.
У яку пору дня найкраще проводити Великий зимовий облік птахів?
Птахи найактивніші вранці. Якщо вести облік в цю пору дня, є змога побачити й нарахувати більше видів птахів.
Завдяки зібраним даним, можна відстежувати динаміку змін та довідуватися, чи перегукуються вони з результатами наукових досліджень, зроблених професійними орнітологами.
Тому з нетерпінням чекатимемо на результати ваших спостережень.