Підсумки І регіональної науково-практичної конференції учнівської молоді «Природно-заповідна спадщина – Південно-східного Поділля»

Підсумки І регіональної науково-практичної конференції учнівської молоді «Природно-заповідна спадщина – Південно-східного Поділля»

16/11/2020 Off By ekologoosvita

Національний природний парк «Кармелюкове Поділля» 13 листопада 2020 року, відповідно до плану роботи, провів І регіональну науково-практичну конференцію учнівської молоді «Природно-заповідна спадщина – Південно-Східного Поділля», приурочену до Дня науки (10 листопада).
Робота конференції проводилась за наступними напрямками:
– природоохоронний «Вчимось заповідати»;
– дослідницький: «Ландшафтно-біологічне різноманіття»;
– екологічний: «Довкілля потребує захисту».
Партнерами та співорганізаторами конференції стали Вінницький Державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, відділи освіти Тростянецької та Чечельницької райдержадміністрації та Чечельницька селищна рада.
Участь у заході прийняли учні шкіл та навчальних закладів з різних куточків Вінницької області, віком від 14 до 17 років.
На конференцію надійшло 27 науково-дослідних робіт у вигляді статей, окремі з них були представлені відео-презентаціями.
У зв’язку з пандемією коронавірусу робота конференції проходила в онлайн-режимі.
Розпочав роботу засідання директор НПП «Кармелюкове Поділля» Олександр Романчук. Він ознайомив слухачів з роботою установи та подальшими її планами.
Участь в онлайн-конференції прийняли: головний природознавець Ганна Дудник, начальник відділу рекреації та еколого-освітньої роботи Людмила Стороженко, провідний фахівець з екологічної освіти Тетяна Сташенко, провідний фахівець з рекреації Лілія Сошнікова, старший науковий співробітник Любов Марківська, провідний інженер з природокористування Галина Іщенко, провідний інженер з охорони природних екосистем Сергій Демченко.
З вітальним словом до учасників звернулись:
– доктор географічних наук, професор кафедри географії Вінницького Державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, представник наукового куратора Парку, заступник голови науково-технічної ради Анатолій Гудзевич;
– голова Чечельницької ОТГ Світлана Палісіка;
– консультант комунальної установи «Чечельницький центр професійного розвитку педагогічних працівників» Людмила Терезюк;
– начальник рекреації та еколого-освітньої роботи Людмила Стороженко.
Під час онлайн-трансляції до обговорення долучились:
– кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник відділу популяційної динаміки інституту еволюційної екології Національної академії наук України Володимир Горобчищин;
– доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри хімії, екології та методики їх навчання Уманського державного педагогічного інституту ім. П.Г. Тичини Світлана Совгіра.
Своїми враженнями від участі в конференції поділились її учасники:
– Софія Сташенко, учениця 9 кл. Чечельницької школи №1;
– Олександр Носик, учень11кл. Стратіївської школи,
– Ольга Макарчук спеціаліст вищої категорії, старший вчитель, вчитель географії Флоринської школи, керівник гуртків «Зелений світ» та «Юні екологи».
Підсумком роботи конференції стало прийняття проекту резолюції.
Усі учасники та наукові керівники отримають сертифікати про участь у науково-практичній конференції.
За результатами проведення конференції буде надруковано збірник статей.

РЕЗОЛЮЦІЯ
І Регіональної науково-практичної конференції учнівської молоді «Природно-заповідна спадщина Південно-східного Поділля»

13 листопада 2020 р., згідно плану роботи національного природного парку «Кармелюкове Поділля», проведено І Регіональну науково-практичну конференцію учнівської молоді «Природно-заповідна спадщина Південно-східного Поділля». Мета заходу — формування в учнівської молоді наукових знань, поглядів і переконань, які закладають основи відповідального ставлення до навколишнього природного середовища і, зокрема, до територій і об’єктів природно-заповідного фонду регіону.
Робота конференції проводилась за наступними напрямками:
– природоохоронний: «Вчимось заповідати»;
– дослідницький: «Ландшафтно-біологічне різноманіття»;
– екологічний: «Довкілля потребує захисту».
На конференцію було надіслано 27 статей з різних учбових закладів та дитячих організацій природничого спрямування Вінницької області.
Учасники конференції постановили:
1. Відмітити значний інтерес до проблематики заходу з боку закладів освіти, гідний рівень поставлених екологічних проблем та практичне значення досліджень, які представлені в доповідях учасників.
2. Рекомендувати учасникам, які досліджують об’єкти та території природо-заповідного фонду долучитися до ініціатив щодо створення нових та розширення вже існуючих.
3. Продовжити наукові дослідження, спрямовані на наукове обґрунтування заходів зі збереження «природно-заповідної спадщини Південно-східного Поділля».
4. Звернутися до органів місцевого самоврядування з пропозицією щодо прийняття заходів по охороні цінних природних об’єктів.
5. Започаткувати щорічний круглий стіл щодо виявлення екологічних проблем регіону та шляхів їх вирішення.
6. Висвітлити результати досліджень в засобах масової інформації, інтернет ресурсах, на форумах, присвячених збереженню природної спадщини.
7. Рекомендувати до друку збірник наукових праць за матеріалами конференції.