Подорож туристичним маршрутом «У гості до сусідів»

Подорож туристичним маршрутом «У гості до сусідів»

28/06/2024 Off By ekologoosvita

28 червня працівники НПП «Кармелюкове Поділля», разом із дітьми Чечельницької громади та навколишніх сіл вирушили у захоплюючу подорож туристичним маршрутом «У гості до сусідів». День розпочався із поїздки найдовшою вузькоколійною залізницею Європи (її протяжність 130 км).

По приїзді, нас зустріла екскурсовод – пані Ірина. Першою нашою зупинкою стало залізничне ДЕПО. Тут ми поринули в історію вузькоколійної залізниці, побачили старовинні паротяги та вагончики.

Далі відвідали пожежну частину, де ознайомитись із сучасним обладнанням та службовими обов’язками працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Наступною зупинкою був народознавчий музей. Тут ознайомилися з побутом та традиціями Гайворонщини, побачили унікальні вироби Заслуженого майстра народної творчості України – Григорія Пилипишина та дізнатися багато нового про культурну спадщину.

Дуже цікавим для екскурсантів став майстер-клас із розбирання та складання автомата Калашникова, який провів Микола Миколайович.  

Також ми відвідали старовинний кам’яний водяний млин у селі Соломія. Природа даного села особливо вразила, адже вкотре нам пощастило саме тут побачити рідкісну тварину, занесену до Червоної книги України – ящірку зелену.

Завершальною зупинкою став кам’яний квартал залізничників. Ці старовинні будівлі, побудовані з каменю, вражають архітектурною величчю та історичною цінністю.