Пізнай історію рідного краю

Пізнай історію рідного краю

19/06/2024 Off By ekologoosvita

  19 червня працівники відділу рекреації та еколого-освітньої роботи НПП “Кармелюкове Поділля” організували та провели для дітей громади захоплюючу екскурсію визначними місцями селища Чечельник – «Пізнай історію рідного краю».

  Подорож розпочалася із відвідування Каплиці гробової родини Собанських, де діти мали унікальну можливість почути історію цієї знатної сім’ї та відчути дух минулих епох. Вони порівняли будівельні матеріали сучасності з тими, що використовувалися майже 200 років тому та досліджували архітектурні деталі, які збереглися до нашого часу.

  Біля пам’ятника Дмитру Чечелю юні екскурсанти почули історію виникнення рідного селища та його назви.

  Наступною зупинкою став Костел Святого Йосипа Обручника. Отець Славомир провів для нас цікаву екскурсію, розповівши історію споруди, створення ікони Матері Божої Чечельницької та показавши старовинний літургійний одяг.

  Працівники КЗ “Публічна бібліотека” Чечельницької селищної ради Гайсинського району розповіли дітям багато цікавого про видатних людей нашої місцевості – бразильську письменницю – Кларису Ліспектор, спортсмена і двократного переможця з рукопашного бою – Солов’я Олександра Васильовича та математика – Мільмана Давида Пінхусовича. Також діти побачили виставку фотографій героїв, які загинули, обороняючи нашу землю і свободу.

  У спортивному клубі «Сапсан», тренер – Дмитро Миколайович Таранець, провів цікаву екскурсію, розповівши про історію створення клубу. Після цього діти мали можливість вдосталь позайматися‍, від чого були в неймовірному захваті.

  Потім ми відвідали пам’ятку садово-паркового мистецтва – парк князя Орлова . Тут присутні ніби потрапили в минуле, дізналися історію виникнення парку, побачили будинок прикажчика.

  Свято-Михайлівський храм вразив своєю величчю та найвищою у Вінницькій області дзвіницею заввишки 62 метри.

  Цей захід став незабутньою пригодою для дітей, допоміг їм поглибити знання про рідний край та його культурну спадщину. Дякуємо всім, хто долучився до організації екскурсії, та дітям за жагу до знань!