Світ існує доти, поки живе писанка

Світ існує доти, поки живе писанка

25/04/2024 Off By ekologoosvita

   Писанкарство – стародавня техніка розпису яєць за допомогою воску. Здавна прийнято писати писанки до свята світлого Великодня в якості сувеніра, оберега для будинку й родини.

   24 квітня працівники відділу рекреації та еколого-освітньої роботи національного природного парку «Кармелюкове Поділля» для жителів Ольгопільської громади провели благодійний майстер-клас по писанкарству. Він розпочався багатоаспектним екскурсом в історію писанкарства. Ця традиція існувала ще у дохристиянські часи, а у християнські – стала символом свята та зберіглась у багатьох народів. Перші знахідки розписаної шкарлупи на теренах України датуються IV століттям до нашої ери.

   Створений власними руками оберіг, яким є розписане сакральними знаками яйце, захищає власника, його оселю і родину упродовж року. Тому бажаючих навчитися писати традиційні писанки за допомогою воскової технології з роками не меншає. Написана власноруч писанка також є гарним великоднім дарунком.

   Тому з гарним настроєм, світлими думками, щирими побажаннями ми почали писати писанку. Запалили свічки, наповнили писачки воском і почалося справжнє таїнство – нанесення на поверхню яйця магічних знаків, адже «кожна рисочка і крапка своє місце мають, знаки долю привертають, лихо відвертають». Писанка, написана на живому яйці може зберігатися роками, вміст такого яйця поступово  висихає. Проте, іноді зі справжньою писанкою трапляється неприємність і вона чомусь лопається. В народі вірять, що таким чином писанка забрала на себе негативну енергетику – частину неприємностей, хвороб, невдач і вберегла від них людину чи родину, яким була присвячена. Зіпсовану писанку або старі писанки, які відслужили своє, слід закопати у землю, їх не можна викидати у смітник. 

   Виготовлені під час майстер-класу писанки, учасники забрали із собою, аби наповнити світлом традицій свою оселю. Знайомство з давніми українськими традиціями стало для кожного добрим досвідом та поселило в душі спокій, радість і таке бажане світло.

Р.S. Під час майстер-класу було зібрано 1050 грн. Кошти будуть спрямовані на придбання плат ініціації для ФПВ дронів для 58 окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського. Наближаймо перемогу разом!