Великодня писанка

Великодня писанка

05/04/2024 Off By ekologoosvita

  Писанкарство – стародавня техніка розпису яєць за допомогою воску. Здавна прийнято писати писанки до свята світлого Великодня в якості сувеніра, оберега для будинку й родини.

  5 квітня для працівників КЗ «Центр культури і дозвілля» Чечельницької селищної ради та діток селища Чечельник відбувся благодійний майстер клас з писанкарства, який провів Віктор Косаківський – музеєзнавець, етнограф, фольклорист, археолог, народний майстер, кандидат історичних наук, доцент кафедри культури, методики навчання історії та спеціальних дисциплін історичного факультету Вінницького педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського, член Національної спілки краєзнавців України, член науково-технічної ради Національного природного парку «Кармелюкове Поділля». 

  Учасники майстер-класу з писанкарства дізналися про зміст закодованих символів, різновиди писанок та вперше спробували себе у цій справі. Кожному вдалося не лише цікаво провести час, а й власноруч створити традиційну Великодню прикрасу та оберіг  – писанку.

  В майстер-класі прийняли участь 22 учасника. Зібрано 1110 грн. Кошти будуть спрямовані на придбання плат ініціації для ФПВ дронів для 58 окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського. Наближаймо перемогу разом!