Акція “Година Землі”

Акція “Година Землі”

29/03/2024 Off By ekologoosvita

Година Землі — міжнародна подія, яка традиційно відбувається весною в останній суботній день березня. У період з 20:30 до 21:30 з урахуванням місцевого часу учасники акції відключають світло та електротехнічні прилади в знак підтримки розумного відношення до природи, її ресурсів. Ціль акції полягає не в економії електроенергії, як може здатися на перший погляд. 60 хвилин абсолютно недостатньо для помітного збереження енергії в масштабах світу. Відключення символічно показує єдність людей у захисті природи.

  26 та 29 березня 2024 року в екологічній школі НПП «Кармелюкове Поділля» відбулося заняття «Година Землі».

  До уваги вихованців було представлено відеопрезентацію «Більше, ніж година», з якої вони дізналися про те, як виникла акція та як прийняти у ній участь; вплив людської діяльності на навколишнє середовище, загрози забруднення атмосфери, водних ресурсів та втрати біорізноманіття. Особливу увагу було приділено необхідності прийняття екологічно обґрунтованих рішень у повсякденному житті, а також можливості кожного зробити внесок у збереження природи.

  Під час вправ «Асоціативний кущ» та «Слід на Землі» діти ділилися своїми асоціаціями, пов’язаними з поняттям «Земля», замислились над тим, який позитивний та негативний слід на Землі залишає людина, обговорювали способи зменшення негативного впливу на довкілля.

  Природознавча гра «Екологічна фізкультхвилинка» не лише допомогла зняти втому, а й сприяла перевірці рівня усвідомлення дій щодо природи.

    У процесі творчої частини, учасники заняття власноруч виготовили «Спінер «Земля» із паперу».