Лялька- мотанка – надпотужний оберіг, що переміг час

Лялька- мотанка – надпотужний оберіг, що переміг час

21/03/2024 Off By ekologoosvita

   20 березня працівники відділу рекреації та еколого-освітньої роботи НПП «Кармелюкове Поділля» (на відродження народних промислів та традицій, провели майстер-клас «Лялька- мотанка – надпотужний оберіг, що переміг час». Під час заходу працівники установи розповіли про традиції мотання ляльок, їх види та магічну силу, якою вони наділялися.

   Кожна лялька-мотанка створюється з певною ціллю, у руках кожного майстра вона наділяється особливою енергетикою та символами. Проте, українська лялька має унікальну особливість – вона зуміла зберегти свій образ, який налічує більше ніж 1000 років!  Вважають, що лялька встановлює зв’язок між живими та ненародженими. Тому, мотанка займала чільне місце серед вишитих рушників та сорочок у скрині дівчини. Її вважають священним символом, передаючи по нитці роду на захист від злого, на здоров’я та благополуччя. Тож, якщо вам у спадок дісталася мотанка, будьте певні, що усі енергії роду тепер оберігають ваш дім.

   Особливою умовою при створені ляльки-мотанки є те, що якщо ви вирішили створити ляльку власноруч, то зробити це потрібно за один раз. Тому що завтра у вас буде інший настрій і усе, зроблене до цього, перекреслиться та втратить свою силу. Що ми і зробили. Кожен створив собі свій оберіг, вклавши найпотаємніші бажання та позитивну енергетику на збереження свого роду.