Обережно, пожежонебезпечний період!!!

Обережно, пожежонебезпечний період!!!

01/03/2024 Off By ekologoosvita

В зв’язку зі сходом снігового покриву, встановленням стійкості плюсової температури та з незначною кількістю опадів у сукупності з сильними витрами на території НПП «Кармелюкове Поділля» оголошено про початок пожежонебезпечного періоду.

Цей період передбачає посилення охорони території природно-заповідного фонду, особливо ділянки з високим класом пожежної безпеки, а це, насамперед, хвойні насадження та ділянки незімкнутих посадок, де є значна кількість сухої трави. Також, значна загроза існує для ділянок, які прилягають до земель сільськогосподарського призначення або знаходяться близько до населених пунктів. В цей час необхідно обмежити відвідування лісових насаджень, організовувати  відпочинок у спеціально облаштованих місцях та суворо дотримуватися правил пожежної безпеки.

Пожежі наносять значну шкоду природним комплексам, в тому числі тваринам, починаючи від мікроорганізмів, мешканців ґрунтового покриву. Вогонь пошкоджує та знищує рослини, в тому числі і рідкісні, які і так знаходяться під загрозою зникнення.

Винні у спричинені пожеж несуть відповідальність за нанесення шкоди згідно Кодексу України про адміністративне порушення. В разі причинення значних збитків застосовується Кримінальний кодекс. Притягнення до відповідальності винних у межах території Парку та поза ними відбувається за різними статтями Адмінкодексу. Розрахунок збитку також проводиться за різними таксами. 

У разі виявлення пожежі необхідно оцінити ситуацію і, якщо це можливо, прийняти заходи щодо її ліквідації.

Якщо немає змоги загасити пожежу самотужки потрібно негайно звернутися до ДСНС за номером 101, або до  НПП «Кармелюкове Поділля», якщо пожежа виявлена на території ПЗФ, за номером 2-18-88.

Бутьте обережними при поводжені з вогнем. Бережіть природу.

                  Провідний інженер з природокористування Галина ІЩЕНКО