Не знищуйте первоцвіти!

Не знищуйте первоцвіти!

15/02/2024 Off By ekologoosvita

   Проліски, ряст, первоцвіт, шафран, цибуля ведмежа – це неповний перелік первоцвітів, що можна зустріти у наших лісах. Але ці квіти не лише красиві, а й цінні, хоча б тим, що з’являються одними із перших та годують голодних комах, що прокинулись. Вони є єдиним джерелом живлення для них. Зникнуть первоцвіти – зникне величезна кількість метеликів, бджіл, джмелів, інших комашок, котрі захищають ліс від шкідників. Дерева почнуть хворіти й всихати.

   Найбільш кількісне знищення видів рослин відбувається саме навесні. Це відбувається внаслідок недбалого ставлення до природи, а також через намагання людей перетворити їх на засіб заробітку.

   Тому, щороку наприкінці зими та на початку весни в Україні проводиться Всеукраїнська акція «Первоцвіт». Завдання цієї акції ‒ привернути увагу до проблеми збереження ранньоквітучих рослин, а також сформувати у підростаючого покоління природоохоронні навички та почуття відповідального ставлення до природи. Дуже важливою складовою акції «Первоцвіт» є пропаганда відмови від купівлі первоцвітів.

 Памятайте! Первоцвіти занесені до Червоної книги України і охороняються законом. Слід пам’ятати, що здійснюючи торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин та їх частинами, громадяни порушують закони України: „Про рослинний світ” „Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про Червону книгу України”, та згідно з вимогами ст. 88, 88-1, 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення караються штрафами.

 Але найбільшим покаранням буде сплюндрована пустка замість квітучої природи перед сумним поглядом наших дітей і внуків. Не знищуйте квіти! Квітка у вазі – полонянка, яка приречена на загибель. Хай лісові квіти тішать око, серце і душу всіх, хто прийде слідом за вами.