Чорнобиль немає минулого

Чорнобиль немає минулого

15/12/2023 Off By ekologoosvita

 15 грудня в НПП «Кармелюкове Поділля» пройшов урок пам’яті «Чорнобиль не має минулого», приурочений Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

   Вже 37 років Україні доводиться розплачуватися за рахунками, яких вона не підписувала, і спокутувати гріхи, яких вона не вчиняла. Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх добровольців – пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які тієї квітучої весни відправились на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність, високий патріотизм, зупиняючи ядерну катастрофу. Їхній подвиг назавжди записаний до літопису людської мужності та навічно залишиться у пам’яті українського народу.

   Її громадяни ціною свого життя та здоров’я захистили від смертельної небезпеки багато країн Європи. Сьогодні світ знає про їх мужність та відвагу. 287 пожежників Вінниччини, серед яких і жителі нашого району, пройшли горнило Чорнобиля. Вони виявили високу дисциплінованість і згуртованість, почуття людського братерства і благородства.

   Стогне дзвін. Та найгіркішими нотами звучать у ньому голоси Чорнобиля, катастрофи, яка ніколи не зітреться з людської історії, не згасне у віках. Вічна шана та пам’ять мужнім героям-ліквідаторам!

   На завершення заняття діти виготовили янголів, як символ пам’яті про загиблих ліквідаторів.