Екологічно-практичний тренінг «Зимова еко-майстерня».

Екологічно-практичний тренінг «Зимова еко-майстерня».

13/12/2023 Off By ekologoosvita

З настанням зими та новорічно-різдвяних свят розвиток  екологічних навичок набуває особливо важливого значення, адже перед людьми постають питання: яку ялинку обрати, чим прикрасити дім, що робити з відходами після святкування, і звичайно, як допомогти братам нашим меншим.

  13 грудня 2023 року працівники відділу рекреації та еколого-освітньої роботи НПП «Кармелюкове Поділля» завітали до учнів старших класів Берізко-Чечельницької гімназії з екологічно-практичним тренінгом «Зимова еко-майстерня». Метою даного заходу було надати учасникам можливість набути екологічних і практичних навичок під час тренінгу та передати їх своїм одноліткам.

  В ході практикуму юні захисники природи дізналися на що слід звернути увагу при виборі між живою чи штучною ялинкою та як виготовити найбезпечнішу для довкілля та людини альтернативну ялинку; навчилися виготовляти екологічні прикраси –  янголів-оберегів із соломи, яких створювали ще наші предки, а також ялинкових прикрас з підручних матеріалів, які знайдуться в кожному будинку.

  Учасники тренінгу дізналися правила підгодівлі зимуючих птахів та навчилися виготовляти еко-годівнички із зернової суміші, які не потребують утилізації і не завдають жодної шкоди природі.

  Окрема увага була приділена практиці роздільного сортування відходів для подальшої  їх здачі на переробку. Кожен крок детально перевірявся та обговорювався.

  На завершення тренінгу школярі отримали подяки та приємні подарунки – екокружки, які, сподіваємось, стануть нагадуванням не лише про важливість набуття екологічних навичок, а й практичному їх застосуванню. Вручені сертифікати, надають можливість їм провести подібний практикум для своїх однолітків.