5 грудня – Всесвітній день ґрунтів

5 грудня – Всесвітній день ґрунтів

05/12/2023 Off By ekologoosvita

   Щороку 5 грудня за підтримки продовольчої і сільськогосподарської організації ООН відзначають Всесвітній день ґрунтів (World Soil Day).

   Мета відзначення – об’єднувати людей у світі для загальної справи – захисту наших ґрунтів від виснаження, руйнації, деградації, а також для відтворення їх родючості.

   5 грудня 2023 року для вихованців екологічної школи було проведене заняття «Таємниці ґрунтів», під час якого діти розширили свої знання про склад ґрунту; ознайомились з основними типами ґрунтів України, значенням ґрунту в природі і житті людини; навчилися визначати властивості чорнозему, піщаного та глинистого ґрунту; пограли  в гру – руханку: «Вірю – не вірю», де визначали правдиві й фейкові факти про ґрунт.

  Перегляд відео «Чи можна вважати ґрунт живим?» наштовхнув дітей на роздуми про необхідність ставлення до нього як до живого організму: поліпшувати його стан, збільшувати родючість шляхом внесення органічних добрив.  Учасники заходу дізналися як правильно робити компост з органічних відходів, як обрати місце для компостера, з чого почати його заповнення, що можна вносити до компосту та що для нього є табу.  

  На завершення заняття вихованці виготовили листівку – пам’ятку «Правильне сортування органічних відходів».

  Віримо, що засвоєні на занятті знання будуть застосовані на практиці.