Споживай розумно!

Споживай розумно!

24/11/2023 Off By ekologoosvita

   Кожного року наприкінці листопада у світі відзначається особливе свято – День без покупок, який був заснований у 1992 році канадським спеціалістом з реклами – Тедом Дейві. А вже через 5 років, усвідомлюючи важливість цієї події, весь світ приєднався до її святкування.

   Мета Дня без покупок – звернути увагу на соціальні, економічні, екологічні та етичні наслідки сучасної культури споживання і дати зрозуміти людству, що, крім різних товарів та матеріальних речей, у світі є багато важливіших цінностей.

   24 листопада в НПП «Кармелюкове Поділля» для вихованців екологічної школи було проведено заняття «Споживай розумно», під час якого діти познайомилися із основними наслідками надмірного споживацтва, які багато у чому нав’язані рекламою; дізналися, що таке бюджет та апсайклінг (upcycling), тобто вторинне використання старих речей; пограли в гру-імітацію «Великий гаманець», де навчилися розрізняти спонтанні та необхідні покупки.

   На завершення заняття діти пошили собі торбинки для закупів, тим самим дали друге життя вживаним речам.

Р.S. Організатори Дня без покупок закликають до збереження природного балансу. Саме надмірне й нерозумне споживання призвело до нинішньої світової економічної та екологічної кризи. Відзначення цього дня — це протест проти культури споживацтва. Іншими словами — проти витрачання грошей на нові покупки понад міру. Один із головних аргументів прихильників Дня без покупок: 20% населення світу споживає понад 80% природних ресурсів планети.