Дикі коні в НПП “Кармелюкове Поділля”

Дикі коні в НПП “Кармелюкове Поділля”

18/10/2023 Off By ekologoosvita

Коні – надзвичайно граційні, красиві та розумні створіння. Ці тварини  – чудові психологи і мають здатність моментально відскановувати  внутрішній стан людини, з якою взаємодіють. Разом з тим, вони можуть відігравати ключову роль у збереженні  численних видів рослин лучних степів.

        Національному природному парку «Кармелюкове Поділля» аматором розведення диких коней на Вінниччині Давидовим Артемом Миколайовичем на безоплатній добровільній основі було передано четверо диких коней,   з  метою їх реакліматизації в умовах природних комплексів Південно-Східного Поділля. Завдяки цьому можна буде забезпечити природнє регулювання біологічного різноманіття, а також розвиток екологічного туризму, покращення фізичного та психологічного здоров’я відвідувачів.

           Головною особливістю кінного туризму є те, що він переслідує всі інтереси, присутні в інших видах туризму: спортивний, оздоровчий, психологічний, естетичний, пізнавальний, комунікабельний. Туристична інфраструктура, де відстані для подолання чималі, ідеально підходить до кінного туризму.

          В перспективі їх можна буде залучати до іпотерапії, яка стала популярним методом реабілітації та поліпшення психологічного стану людини. Контакт з кіньми сприятиме розвитку таких особистісних якостей, як уважність, швидкість реакції, подолання страхів, порятунок від агресії, збудливості нервової системи, замкнутості та депресії. Все це та багато іншого, ми можемо отримати не лише від прямої взаємодії з дикими кіньми, а й спогляданням за ними у дикій природі.

         У результаті відвідувачі отримають велике задоволення та психологічний комфорт, а природа зможе відновити свої ресурси.

         Висловлюємо щиру подяку туристичному кінному клубу Victory за передачу коней. Обіцяємо докласти максимум зусиль для їх комфортного перебування та утримування у НПП «Кармелюкове Поділля».