День чистого повітря для блакитного неба

День чистого повітря для блакитного неба

08/09/2023 Off By ekologoosvita

7 вересня 2020 року світ вперше відзначив Міжнародний день чистого повітря для блакитного неба. Ця екологічна дата встановлена  Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 19 грудня 2019 року, щоб привернути увагу до проблеми якості повітря.

   Забруднене повітря створює екологічну загрозу для здоров’я людини і є однією з причин смертності та захворюваності в усьому світі, яким можна запобігти. Наразі 9 із 10 осіб в світі дихають забрудненим повітрям що, згідно з оцінками, призводить до передчасної смерті 7 мільйонів людей протягом року.

   8 вересня в екологічній школі НПП «Кармелюкове Поділля» відбулося заняття «Міжнародний день чистого повітря для блакитного неба». Під час якого діти дізналися про: властивості та важливість повітря; вплив забрудненого повітря на здоров’я людини та на клімат;  основні забруднювачі та шляхи збереження чистого повітря. За допомогою дидактичної гри «Що забруднює повітря?» вихованці екошколи усвідомили, що чисте повітря – це запорука здорової екосистеми. На занятті діти виконували та захищали свої проекти «Як зберегти повітря чистим?», адже все це може покращити життя та здоров’я людства, і кожному такі важливі кроки під силу.    Далі всі виготовляли паперових повітряних зміїв та дружно їх запускали.