День пам’яті видів, винищених людиною

День пам’яті видів, винищених людиною

01/09/2023 Off By ekologoosvita

1 вересня — День пам’яті видів, винищених людиною. В цей день, у 1914 р. в зоопарку м. Цинцинаті, США, помер останній мандрівний голуб – наймасовіший вид тварин, коли-небудь знищених людиною.

  Саме цій сумній даті було приурочене сьогоднішнє заняття в екологічній школі НПП «Кармелюкове Поділля».  

  До уваги вихованців була представлена відеопрезентація «Спадщина минулого. Види, втрачені через діяльність людини», мета якої – поширення усвідомлення про важливість збереження природної різноманітності та вшанування пам’яті видів, що зникли через вплив людської діяльності. З відеопрезентації діти дізнались про сумні історії знищення людиною мандрівного голуба, додо, тарпана, західного чорного носорога, абінгдонської слонової черепахи, китайського річкового дельфіна, східної пуми, тайванського димчастого леопарда, нетопира острова Різдва, морської корови Стеллера, безкрилих гагарок, сумчастого вовка – тилацина, велетенської птахи моа, відомого тура. Ми не побачимо їх вже ніколи..

  Вікторина «Збережи різноманіття природи» сприяла не тільки закріпленню отриманих знань, а й наштовхнула на спільні роздуми дітей про причини вимирання видів, наслідки в разі втрати біорізноманіття та шляхи її збереження.

  Наприкінці заняття відбувся майстер-клас «Мандрівний голуб». Сподіваємось, що виготовлений кожною дитиною виріб, нагадуватиме їм про важливість збереження природи.

  Все, що було створено природою має таке саме право на існування, як і ми, люди. Тому, шануйте природу, не залишайтеся байдужими!