Розчищення джерела

Розчищення джерела

03/08/2023 Off By ekologoosvita

   Джерельна вода – чиста, свіжа, завжди прохолодна. А її смак просто неможливо описати словами, потрібно пробувати особисто. Головна особливість джерела – це природний вихід на поверхню.

   Працівниками Бритавського природоохоронного науково-дослідного відділення національного природного парку «Кармелюкове Поділля» було виявлене, розчищене та впорядковане джерело в урочищі Вишенька. Це урочище, незважаючи на горбисту місцевість, має 8 потужних джерел. Багато звірів приходять туди до водопою.  Також працівники відділення подбали про те, щоб облаштувати та накрити джерела, щоб відпочиваючі могли втамувати спрагу та насолодитися смаковими якостями прохолодної джерельної води.

Довідка.   Джерельна вода розташовується глибоко під землею. Як мінімум глибина залягання водоносних шарів становить 10-20 м. Але, зазвичай, – ще більше. Саме цим і обумовлюється чистота джерельної води. По-перше, всі забруднення знаходяться на поверхні землі. На велику глибину, де залягають водоносні шари, вони якщо і потрапляють, то в невеликій кількості. По-друге, джерельна вода проходить природний процес фільтрації. В даному випадку своєрідним “фільтром” служать множинні гравійні і піщані шари. Поки вода пройде через них, то очиститься від усіх тих небагатьох забруднень, які в ній містяться. І на поверхню вона надходить вже абсолютно чистою. Заодно вона збагачується киснем і мікроелементами, тим самим стаючи корисною для здоров’я.

   Плюсів у джерельної води багато: збалансований хіміко-фізичний склад; великий вміст кисню; відсутність хвороботворних бактерій (вони не розмножуються в ній, так як її температура дуже низька – не більше 6°C); відсутність шкідливих домішок (її не обробляють хлором і озоном). У зв’язку з цим джерельну воду часто називають «живою». Вона дійсно “заряджає” людину додатковою енергією, чого не дає водопровідна вода. Також її немає сенсу кип’ятити – ніяких бактерій тут немає, а тому вона відразу придатна для пиття.