Мангрові ліси – чудо природи

Мангрові ліси – чудо природи

25/07/2023 Off By ekologoosvita

25 липня працівниками відділу рекреації та еколого-освітньої роботи НПП «Кармелюкове Поділля» для вихованців екологічної школи було проведено заняття «Мангрові ліси – чудо природи», приурочений до Міжнародного дня збереження мангрових екосистем. Під час якого діти дізналися про важливість збереження мангрових екосистем, як основного поглинача та утримувача вуглекислого газу, про їх мешканців та загрози зникнення мангрових лісів. На занятті учні виконували та захищали міні-проєкти: «Важливість мангрових екосистем» та «Загрози для мангрових лісів».

   А потім усі з задоволенням поринули у творчий процес виготовлення мангрового дерева із гофрокартону та пластиліну. Результатом клопіткої праці стали чудові об’ємні картини.

Учасники із задоволенням ділились враженнями від навчання та роботи, милувалися своїми виробами.

    Довідка: Міжнародний день збереження мангрових екосистем (International Day for the Conservation of the Mangrove Ecosystem) відзначають щорічно 26 липня. Цей день був запроваджений ЮНЕСКО з метою підвищення обізнаності про важливість мангрових екосистем та сприяння їх збереженню і сталому використанню.

   Мангрові зарості – це солестійкі рослини тропічних і субтропічних припливно-відливних регіонів світу. Конкретні регіони, де ростуть ці рослини, називаються “мангровими екосистемами”. Вони витримують високу солоність води, приливні затоплення та низький рівень кисню.

   Мангровим рослинам характерні додаткові повітряні корені, м’ясисте листя, яке здатне накопичувати запаси води. Крім того, ці рослини по-різному реагують на частоту затоплення. Ці дерева тримаються на надзвичайно заплутаному корінні, яке допомагає витримувати припливні хвилі та забезпечує багате середовище існування для багатьох організмів, таких як риби та ракоподібні.

   Мангрові зарості є чудовим способом захисту природного узбережжя від штормових нагонів, цунамі, підвищення рівня моря та ерозії. Вони слугують межею між сушею та морем і забезпечують захист.