Нова локація – “готель” для комах

Нова локація – “готель” для комах

24/07/2023 Off By ekologoosvita

   В національному природному парку «Кармелюкове Поділля»/Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України на екологічній стежці «Пізнай і збережи» з’явилася нова локація – «Будинок для комах», яку змайстрували працівники господарсько-технічного сектору. Дана локація  одразу ж привернула увагу відвідувачів. Вони з цікавістю її вивчають та досліджують.

   Комахи – перші живі істоти, які з’явилися на Землі, більше 400 млн років тому. З тих пір вони пережили п’ять масових катаклізмів і виявилися більш живучими, ніж тіранозаври.

  Вчені вважають, що найдревнішими запилювачами були жуки. Вони поїдають пилок та самі квіти, здійснюючи при цьому запилення. А от спеціалізовані на споживанні нектару комахи – це були метелики, – з’явилися близько 180 мільйоноліть тому, у середині юрського періоду. Бджоли виникли ще пізніше – у ранній крейді, близько 125 мільйонів років тому…

   80 % видів квіткових рослин потребують перенесення комахами пилку з одних квітів на інші. Без цього неможливе запилення, а отже, і утворення насіння; зруйнується більшість харчових зв’язків на планеті, а це призведе до вимирання великої кількості видів рослин.

   Добре запилені культури дають більшу кількість продукції кращої якості. Неоціненним є внесок запилювачів у збереження заповідних територій і природних ландшафтів. Чим більше там видів рослин, тим більше ці місця потребують різноманітних комах-запилювачів.

   Усе менше стає різнотравних лук, пасовищ, сіножатей, багаторічних насаджень. Така нестача підриває життєдіяльність комах.

   Одним з методів, який частково компенсує такий негативний вплив людини, є створення штучних осель для комах. Оселі не лише надають притулок для маленьких мешканців, вони допомагають нам познайомитись із різноманіттям комах, особливостями їх існування, дізнатися про їх значення в екосистемах і житті людини.    Оселі  забезпечують  комахам  місце  для  гніздування  або укриття  при  негоді.   Взамін, корисні комахи, що поселяються, гарантують запилення рослин і їх захист від шкідників в саду.