Акція “Весняна декада спостереження за птахами”

Акція “Весняна декада спостереження за птахами”

02/05/2023 Off By ekologoosvita

   Весняна декада спостереження за птахами проводиться щороку в період з першого по десяте травня. Ця екологічна акція присвячена дослідженню життя та поведінки пернатих.

   Протягом десяти днів проводиться збір інформації про весняний приліт птахів. Ці дані охоплюють відомості про види, чисельність та напрямки польоту. Також вказуються місця, у яких птахи відпочивають під час перельоту на батьківщину.

     2 травня працівники відділу рекреації та еколого-освітньої роботи НПП «Кармелюкове Поділля», спільно з працівниками Бритавського ПНДВ, провели екозаняття «Весняна декада спостереження за птахами». Під час перегляду  відеопрезентації «Птахи навесні», діти дізналися, які пташки прилітають до нас навесні, як вони гніздяться та виводять потомство, познайомилися із їх голосами.

   Потім відбулося спостереження за птахами в урочищі Вишенька з оглядової вежі та ознайомча екскурсія до орнітологічного заказника «Ставки», де діти познайомилися з орнітофауною нашого регіону. Також Вадим Васильченко  та Дмитро Шуткевич показали дітям як і з якою метою встановлюється фотопаска.

   На завершення заняття усім присутнім була запропонована «Анкета спостереження за птахами», яку вони мають заповнити та передати нам. Це буде чудовим досвідом для молоді, де вони зможуть розширити свої знання про різноманіття птахів.

    Протягом декади ми запрошуємо всіх бажаючих долучитися до спостережень за птахами та допомогти відстежити їх розмаїття й розповсюдження в наших регіонах.