Учасники Конференції ООН зі сталого управління водними ресурсами у Нью-Йорку ухвалили Програму дій для протидії глобальній водній кризі

29/03/2023 Off By ekologoosvita

З 22 по 24 березня близько 10 000 учасників зібралися у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку та онлайн на Конференції ООН «Вода для сталого розвитку» для пошуку шляхів вирішення світової водної кризи:

✅ близько 2 мільярдів людей по всьому світу все ще не мають доступу до безпечної питної води;

✅40% населення світу стикається з дефіцитом води;

✅ понад 90% стихійних лих є пов’язаними з водними ресурсами;

✅ до 2050 року прогнозується збільшення попиту на прісну воду ще на понад 40%.

Головним результатом конференції стало ухвалення Водної програми дій, у рамках якої уряди країн світу, бізнес і громадськість оголосили про понад 700 проєктів з бюджетами у десятки мільярдів доларів, що будуть спрямовані на перехід від світової водної кризи до сталого управління водними ресурсами.

Навіть попри війну Україна теж бере активну участь у глобальних процесах навколо досягнення Цілей сталого розвитку. Делегацію нашої держави на Водній конференції ООН 2023 очолив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Разом з Постійним представником України при ООН Сергієм Кислицею делегація України працювала над залученням підтримки у протистоянні російській агресії від якомога більше країн світу.

На Конференції Міністр Руслан Стрілець провів 11 двосторонніх зустрічей з представниками Державного департаменту США та ЄЕК ООН, Міністрами з питань захисту довкілля Німеччини, Великобританії, Франції, Італії, Португалії, Словаччини, Словенії, ОАЕ та Молдови.

💬“Такі заходи як Водна Конференція ООН є надзвичайно важливими для нашої держави, яку щодня атакують російські ракети й пропаганда. Важливо щодня нагадувати світу, що довкілля не має кордонів. Війна не має кордонів. росіяни прийшли зі зброєю у наш спільний дім. Вони палять усе живе на єдиній планеті”, – зазначив Руслан Стрілець. “Українська делегація також використала цю нагоду для зміцнення співпраці з нашими міжнародними партнерами задля притягнення країни-агресора до відповідальності за завдану довкіллю шкоду та залучення підтримки для післявоєнного зеленого відновлення України”.

Подробиці >>> https://bit.ly/42GvzUh

Євгеній Федоренко, Олександр Краснолуцький, Державне агентство водних ресурсів України, Постійне представництво України при ООН / Perm Mission of Ukraine to the UN

Возможно, это изображение в помещении