Міністр Руслан Стрілець онлайн зустрівся з Комісаром Департаменту охорони навколишнього середовища штату Нью-Йорк Безілом Сеггосом та українським природоохоронцем Єгор Фірсов, який зараз захищає Україну від русні.

27/03/2023 Off By ekologoosvita

Чи можуть троє людей одночасно перебувати у Нью-Йорку на відстані 8000 км один від одного?

Парадоксально, але так! Саме тому ми з Комісаром Департаменту охорони навколишнього середовища штату Нью-Йорк NYSDEC Безілом Сеггосом та українським природоохоронцем Єгором Фірсовим, який зараз захищає Україну від русні, мали змогу зустрітися лише онлайн.

Поки я працював на полях Конференції ООН «Вода для сталого розвитку» в американському місті Нью-Йорк, Безіл Сеггос та Єгор Фірсов перебували в українському смт Нью-Йорк під Бахмутом.

Безіл – видатний захисник довкілля м. Нью-Йорк, який зіграв важливу роль у схваленні одного з перших у США законів про зміну клімату на рівні штату. Зараз він є співголовою Ради з питань клімату штату Нью-Йорк. Безіл Сеггос керує програмами, які сприяють створенню чистого та здорового довкілля, зокрема щодо захисту і відновлення повітря, земель і вод Нью-Йорка, боротьби зі зміною клімату, дотримання екологічних законів і норм штату, реагування на природні та антропогенні зміни.

Завжди цікаво поспілкуватися з колегами, які відвідують Україну та не бояться побувати на лінії фронту. Вони бачать наслідки російського вторгнення на власні очі та несуть свої враження далеко за межі України.

Поговорили з Безілом про вплив російської війни проти України на довкілля, перспективи «зеленого» відновлення та місце України в сучасному світі. Запросив його приєднатися та підтримати платформу, над якоюї наразі працює Україна.

Вдячний Єгор Фірсов за ініціативу та сприяння у проведенні цієї зустрічі.

Дякую Безілу Сеггосу за плідну розмову та підтримку України. Сподіваюся, вже скоро українська фортеця Нью-Йорк стане новою туристичною меккою для наших американських і європейських друзів.