Команда Міндовкілля разом з французькою делегацією відвідали Чорнобильську зону

07/02/2023 Off By ekologoosvita

6 лютого Зону відчуження відвідав заступник Міністра Олександр Краснолуцький та посол Франції в Україні Етьєн де Понсен. 

Олександр Краснолуцький розповів пану послу про наслідки окупації російськими військами Зони відчуження. 

Під час розмови з  Етьєном де Понсеном Олександр Краснолуцький акцентував, що Чорнобильська зона потребує не тільки відновлення, а й розв’язання нагальних проблем, з якими Україна не може самостійно впоратися через війну. 

Українсько-французька делегація у місті Чорнобиль відвідала Алею Пам’яті та експозицію роботів, які допомагали у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Вони також побували на головній площі Прип’яті, оглянули зруйнований Славутчанський міст, радіолокаційну станцію «Дуга», Сховище відпрацьованого ядерного палива «сухого» типу.

Пану послу показали захисну зону споруди, де окупанти утримували бійців Нацгвардії. На жаль, більшість з них досі перебувають у полоні держави-агресора. У «Рудому лісі» оглянули окопи, які рили росіяни на забруднених радіонуклідами ділянках. 

Також Олександр Краснолуцький та Етьєн де Понсен побували усередині Нового безпечного конфайнменту, який запустили в експлуатацію у 2021 році. Він був побудований за підтримки донорських коштів міжнародних партнерів. Тоді Україна взяла на себе зобов’язання фінансувати обслуговування споруди. 

Наразі Україна розраховує на підтримку французьких партнерів. Зокрема, для обстеження нестабільних конструкцій “Укриття” необхідно 1 млн євро.

«Наш обов’язок, попри війну, забезпечити ядерну безпеку України. Адже йдеться не тільки про нашу державу, а й про безпеку усього світу. Сьогодні ми говоримо про це з партнерами із Франції. Розраховуємо на плідну співпрацю», – зазначив Олександр Краснолуцький.