Зібрані від українців лампи розжарювання потраплять на вторинну переробку, а не будуть викинуті на смітник

Зібрані від українців лампи розжарювання потраплять на вторинну переробку, а не будуть викинуті на смітник

03/02/2023 Off By ekologoosvita

Завдяки підтримці Євросоюзу цього тижня стартувала програма обміну старих ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи. Як повідомив Прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль, за перші три дні у відділеннях Укрпошти українці вже обміняли понад 750 тис. ламп.

Куди діватимуть зібрані лампи розжарювання розповів у телемарафоні #ЄдиніНовини Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Руслан Стрілець: Уряд запровадив модель, яка дозволить всі лампи розжарювання відправити на вторинну переробку, а не просто викинути їх на смітник. Перед запуском послуги ми спільно з Мінекономіки провели низку нарад з головами обласних військових адміністрацій, де розповіли про механізм поводження з лампами розжарювання.

Місцева влада укладатиме договори зі спеціалізованими підприємствами. Вони, у свою чергу, забиратимуть лампи в Укрпошти та здійснюватимуть їх вторинну переробку. Усі роботи виконуватимуться за рахунок екологічного податку, який надходить до місцевих бюджетів.

За словами Міністра, собівартість утилізації 1 лампи коливається від 50 копійок до 1,5 грн. Тож у середньому на утилізацію 50 млн ламп потрібно буде близько 100 млн грн, без врахування логістики доставки ламп на переробні підприємства.

«Для України важливо сьогодні показати європейським партнерам, що ми теж розуміємо принципи кругової економіки і впроваджуємо їх у своїй країні. І переробка ламп може стати одним з таких прикладів. Ми ж маємо звикати до цивілізованих моделей поводження з відходами. Адже вже у липні набере чинності рамковий євроінтеграційний закон, який запустить масштабну реформу системи управління відходами», – зазначив Руслан