Руслан Стрілець: Україна впроваджує зелений курс навіть під час російської агресії

Руслан Стрілець: Україна впроваджує зелений курс навіть під час російської агресії

02/02/2023 Off By ekologoosvita

Ця теза була наскрізною на спільному історичному засіданні Кабінету Міністрів України та Колегії Європейської комісії у Києві. Про сталий розвиток говорили наші європейські партнери, Президент України Володимир Зеленський, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та всі, хто працює над концепцією повоєнного відновлення України. 

У ході засідання Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець розповів про співпрацю з ЄС, впровадження зеленої угоди та євроінтеграцію довкіллєвої сфери.

“Зелений курс – це не лише про екологічну політику, а й про абсолютно всі сфери життя. Ми високо цінуємо надання Україні статусу кандидата у члени ЄС та те, що це носить не лише символічний характер. Наша співпраця суттєво розширилася”, – наголосив Міністр Руслан Стрілець.

Руслан Стрілець акцентував на важливості  створення Глобальної платформи для оцінки збитків довкіллю та клімату від військових дій, ініціатива щодо якої була проголошена Президентом України Володимиром Зеленським на Кліматичній конференції #COP27. Він зауважив, що Україна очікує на підтримку з боку ЄС у створенні спільної платформи.

“Міндовкілля активізувало роботу над ключовими реформами у природоохоронній галузі в межах Угоди про асоціацію з ЄС. У 2022 році  схвалено ряд реформаторських законів та нормативних актів”, – розповів Міністр.

Міністр нагадав, що у грудні 2022 року під час COP15 спільно з Єврокомісаром з питань довкілля, океанів та рибальства Віргініюсом Сінкевічюсом та міністрами екології Молдови і Румунії були досягнуті домовленості про початок співпраці щодо сталого управління річковим басейном Дунаю.

Крім того, у 2022 році, завдяки підтримці Єврокомісара Віргініюса Сінкевічюса, Україна приєдналася до програми LIFE. Це дозволяє нам подавати заявки на участь у довкіллєвих проєктах на умовах співфінансування за кошти ЄС.

Руслан Стрілець подякував ЄС за безпрецедентну підтримку України під час повномасштабної агресії рф. Зокрема, за надання Україні статусу кандидата до ЄС. 

“Ці євроінтеграційні дні у Києві є особливими не тільки через візити важливих гостей. У 2023 році минає 10 років від початку Євромайдану. Через 3 тижні минає рівно рік від початку повномасштабного вторгнення. Українці не просто відчувають себе європейцями, а й борються за своє європейське майбутнє зі зброєю в руках”, – наголосив Міністр.