Злочин проти природи

Злочин проти природи

26/01/2023 Off By ekologoosvita

Війна нещадно руйнує всю природу – страждають повітря, вода, земля, рослини і тварини. Захоплення й обстріли атомних електростанцій, розміщення там техніки та підриви боєприпасів загрожують техногенною катастрофою, яка зробить території навколо непридатними для життя людини. Усі ці дії є злочинами проти довкілля, або екоцидами. В Україні фіксують збитки, спричинені російським вторгненням. Зараз навіть неможливо повністю оцінити вплив війни на довкілля через брак точної інформації.  Проте точно зрозуміло: чим довше триває війна, тим більше шкоди вона завдасть довкіллю, і тим більше наслідків ми матимемо в майбутньому. За 2022 рік зафіксовані 2,278 фактів шкоди довкіллю на  1,69 трильйона гривень.

   Частина заповідників та національних парків сьогодні перебуває на лінії фронту, яка також не стоїть на місці та зміщується по ходу бойових дій. Внаслідок боїв та масових обстрілів знищуються не лише міста, а й заповідні території. Рух важкої техніки, будівництво фортифікаційних споруд і бойові дії пошкоджують ґрунтовий покрив. Це призводить до деградації рослинного покриву та посилює вітрову та водну ерозії.    

   Сьогодні на тимчасово окупованих територіях і навіть на лінії фронту вчені та працівники заповідників та національних парків продовжують робити все, щоб звести руйнування до мінімуму. Щоб зберегти природу, охороні якої вони присвятили своє життя.

   Працівниками відділу рекреації та еколого-освітньої роботи НПП «Кармелюкове Поділля» була представлена презентація «Злочин проти природи». Першими слухачами стали працівники установи. На даний час ми маємо фіксувати всі злочини, нанесені природі, щоб росія заплатила сповна за все скоєне, внаслідок військової агресії.

    Ми віримо, що наша країна переможе і стане ще краще. Зруйновані екосистеми відновляться тільки для цього знадобиться роки і, навіть, десятиліття.