Майже 65 га незаконно вилучених земель повернуто національним природним паркам України

23/01/2023 Off By ekologoosvita

Такі результати прийнятих у минулому році судових рішень на користь держави в особі Міндовкілля, зокрема:

  • НПП «Гомільшанські ліси» повернуто 10,8343 га земель природно-заповідного призначення;
  •  НПП «Нижньосульський» – 10 га;
  •  Карпатському національному природному парку – 1,5962 га;
  • НПП «Голосіївський» – 0,3 га;
  • Ландшафтному заказнику загальнодержавного значення «Кам’янський прибережно-річковий комплекс» – 42,156 га. 

Наразі ще 23 аналогічні справи розглядаються у судах.

Міндовкілля й надалі активно співпрацюватиме з правоохоронними органами для захисту природно-заповідних територій України. Крім того, наразі між Міністерством та Спеціалізованою екологічною прокуратурою налагоджено ефективну взаємодію щодо забезпечення ефективного представництва інтересів держави у судах та надання відповідної інформації для забезпечення процесуального керівництва у кримінальних провадженнях в сфері охорони навколишнього природного середовища.

Водночас, у минулому році спільним наказом Офісу Генерального прокурора, МВС, СБУ, Міндовкілля, Мініагрополітики затверджено Порядок взаємодії між органами прокуратури, Нацполіції, Служби безпеки України, уповноваженими органами державного нагляду (контролю), державними спеціалізованими установами під час виявлення та здійснення досудового розслідування кримінальних правопорушень проти довкілля.

Нагадуємо, що природно-заповідний фонд України є національним надбанням та важливою частиною світової системи природоохоронних територій, які ми маємо берегти для наступних  поколінь.