Руслан Стрілець: попри війну Міндовкілля продовжує розвивати природно-заповідний фонд України

Руслан Стрілець: попри війну Міндовкілля продовжує розвивати природно-заповідний фонд України

20/01/2023 Off By ekologoosvita

Міністр Руслан Стрілець у рамках робочої поїздки на Черкащину відвідав створений Президентом України Володимиром Зеленським рік тому нацпарк «Холодний Яр». Там він спільно з головою Держлісагентства Юрієм Болоховцем передав керівництву парку документи про передачу адмінбудівлі від Креселецького лісництва до НПП «Холодний Яр». Тож тепер адміністрація парку має своє приміщення, де зможе працювати. 

У цілому історія офіційного народження парку тривала майже 20 років. Увесь цей час науковці та громадські активісти боролись за створення в Холодному Яру національного природного парку. Цей давній лісовий масив у серці України завжди був у вирі подій у різні часи становлення нашої країни. Це унікальне місце, де на майже 7 тис. га української землі зосереджені всесвітні пам’ятки історії та цінні природні комплекси, якими захоплюється світ.

Одна з таких пам’яток – 1000-літній холодноярівський дуб Максима Залізняка – найбільше дерево України й одне з десятьох найбільших дерев у Європі. Цей непохитний велетень є свідком практично усіх історичних подій становлення України. Під ним відпочивали, його змальовували, він надихав Тараса Шевченка, Богдана Хмельницького, Северина Наливайка.

«Відвідуючи наші цінні території вкотре переконуюсь, наскільки важливо зберегти для наступних поколінь ту природу, яка формувала ідентичність нашого народу. І сьогодні над цим завданням працюють люди, які від самого початку вболівали за збереження унікальних природних багатств Черкащини та брали участь у створенні національного природного парку «Холодний Яр», – зазначив Руслан Стрілець.

За словами Міністра Руслана Стрільця, попри війну Міндовкілля продовжує йти правовим шляхом, створює адміністрацію парку та робить усе можливе, щоб вона повноцінно змогла виконувати свої обов’язки. 

«Переконаний, що парк має стати самодостатнім та незалежним. І адмінбудівля та трохи технічної підтримки, це лише старт до цієї мети», – наголосив Руслан Стрілець.