Чи знаєте ви, як утворюється сніг?

Чи знаєте ви, як утворюється сніг?

13/12/2022 Off By ekologoosvita

  «А чи знаєте ви як утворюється сніг?»  – саме такій темі було приурочено заняття в екошколі НПП «Кармелюкове Поділля».

 Адже велика частина населення Землі жодного разу не бачила снігу наживо – тільки на картинках і в кіно. Ми ж звикли до снігу і сприймаємо його як даність, але для того, щоб просто з’явилася одна сніжинка, в атмосфері повинна відбутися енерговитратна процедура кристалізації. Для утворення однієї-єдиної сніжинки, потрібен мільйон водяних крапель. За одну зиму з опадами на Землю випадає приблизно септіліон сніжинок (24 нуля після одиниці). Сніжинка на 95% складається з повітря, тому сніг у безвітряну погоду так повільно падає над землею. Відомо, що в природі не існує двох однакових сніжинок. Найбільша сніжинка була засвідчена 28 січня 1887 року під час снігопаду в Форт-Кео, Монтана, США. Вона мала діаметр 15 дюймів (близько 38 см). Звичайні ж сніжинки мають близько 5 мм в діаметрі.

   Сніг зіграв найважливішу роль в геологічній історії Землі. Саме з початком снігопадів і появою засніжених поверхонь температура розпеченої вулканічними процесами Землі почала знижуватися. Завдяки цьому, на планеті встановився клімат, придатний для життя. Якби не снігопади, Земля була б схожа на Венеру: розпечену і непридатну для життя. (Детальніше: https://senfil.net/index.php?newsid=282).

   Після інформаційної частини заняття діти приступили до практичної – створення 3D сніжинок з глітерного фоамірану. І хоча у всіх були однакові шаблони для виготовлення, сніжинки виявилися зовсім різними, як і в природі.

Дякуємо Вінницькій ОО ТЧХУ за підтримку, надання матеріалів для творчості та створення чудового настрою для дітей.