Акція «Нагодуй птахів взимку»

Акція «Нагодуй птахів взимку»

09/12/2022 Off By ekologoosvita

Зима для птахів – це велике випробування. Коли надворі починаються холоди, пташкам доводиться нелегко. Тому наше завдання – піклуватися про птахів, які зимують у нас та потребують допомоги.

   У НПП «Кармелюкове Поділля» 9 грудня 2022 року стартувала щорічна акція «Нагодуй птахів взимку» . Мета даної акції  полягає у необхідності збереження різних видів зимуючих птахів; ознайомлення із видовим різноманіттям зимуючих птахів нашої місцевості; сприяння формуванню усвідомленого гуманного ставлення до птахів, мотивація їх охорони; виховання поваги та бережливого ставлення до природи та бажання допомогти зимуючим птахам вижити у скрутні зимові місяці.

  Діти  дуже відповідально та з великою зацікавленістю поставились до проведення Акції. Вони разом з батьками креативно та творчо віднеслися до виконання завдання,  виготовивши годівнички різних типів, які потім розвішали у садочку на території адмінприміщення Парку. Пташині їдальні робили з дерева, картону, пластикових пляшок, природних та інших матеріалів. Годівнички вийшли на славу – красиві і практичні!

   Працівники відділу рекреації та еколого-освітньої роботи в ігровій формі розповіли молодшим школярам як відповідально поставитися до підгодівлі птахів взимку. Наголосили на тому, що не можна годувати птахів хлібом, смаженим насінням, кислими, солоними та копченими продуктами. Вони дуже шкідливі для них і можуть призвести до їхньої загибелі. Продуктів, що добре підходять для підгодівлі птахів, які в нас зимують, досить багато. Серед них — пшенична та кукурудзяна крупи, несмажене та несолоне насіння соняшнику та гарбуза, просо, пшениця, перловка, сочевиця, вівсянка, льон, горох, несмажений грецький горіх. Чимало птахів прилетять поласувати несолоним салом та м’ясом.

   Якщо кожен із нас у зимовий час допоможе птахам – зробить годівничку, насипле небагато зерна, то цим допоможе перезимувати нашим птахам. Давайте разом турбуватися про братів наших менших та зупиняти вимирання птахів узимку. Не будьмо байдужі й оберігаймо природу!