
Миші – користь, чи шкода?
30/11/2022В останній день осені в національному природному парку «Кармелюкове Поділля» пройшло екологічне заняття «Миші – користь, чи шкода?». Працівники відділу рекреації та еколого-освітньої роботи розповіли про мишей в природі, про домашніх гризунів та як за ними доглядати. Із розповіді діти дізналися, що миші – представники загону гризунів. Це найчисленніший загін серед ссавців. Майже чверть всіх видів гризунів – миші та щури.
Всього існує близько 100 родів і більш як 400 видів мишей і не менше 60 видів щурів. Деякі види мишей і щурів відносяться до синантропних тварин, тобто до таких видів тварин, життя яких пов’язане з людиною і її будинком.
Миші зустрічаються у всіх частинах світу, крім Антарктиди. Найбільше їх в Африці, тропічній та субтропічній Азії.
На території України поширені три види мишей: хатня, польова і курганцева.
Будова тіла мишей прямо пов’язана з їх способом життя. Оскільки вони живуть в норах, то їх кінцівки пристосовані до риття. Головна відмінна риса гризунів – дві пари великих різців на верхній і нижній щелепах. Вони постійно ростуть – до 1 мм на добу і дуже гострі, тому що звірята їх сточують. Великі очі і вуха дозволяють добре орієнтуватися в нічний час – період, коли вони найбільш активні.
Протягом літа одна полівка може з’їсти до 3 кг зерна і 7 кг зелені. Будинкові миші перегризають ізоляцію електричних кабелів, псують меблі і книги.
Із презентації «Цікаві факти про мишей» діти дізналися і про користь, яку вони приносять людям. Адже є одна сфера, в якій миші незамінні і корисні, – це наукові лабораторії, де на них ставлять досліди. 80% генів цих гризунів є аналогами генів людини, тому на них і проводять досліди. З їх допомогою було зроблено багато відкриттів у фармакології, фізіології, медицині, генетиці та інших науках.
Переглянувши відеофільм «Домашні гризуни» малеча познайомилася із тваринами-гризунами, які найчастіше тримають вдома та як за ними доглядати.
На завершення екологічного заняття всі дружно виготовили із фетру та фоамірану магнітики «Мишка».









