Біорізноманіття водно-болотних угідь нашої місцевості

Біорізноманіття водно-болотних угідь нашої місцевості

03/02/2020 0 By ekologoosvita

Третього лютого 2020 року працівники відділу рекреації та еколого-освітньої роботи національного природного парку «Кармелюкове Поділля» провели заходи до Всесвітнього дня водно-болотних угідь у Чечельницькій школі №2. Школярам було продемонстровано відеопрезентацію «Біорізноманіття водно-болотних угідь нашої місцевості», під час якої вони дізналися про Рамсарську Конвенцію, розглядалися питання про значення водно-болотних угідь та їх біорізноманіття; про види загроз, які негативно впливають на ВБУ, про те, що потрібно запроваджувати програми і заходи для збереження та сприяння розвитку водно-болотних угідь. А також дізналися про одне угіддя Вінницької області, яке отримало статус Міжнародного – це долина р. Дністер – Лядова-Мурафа.

Секретаріатом Рамсарської конвенції визначено тему 2020 року – «Водно-болотні угіддя і біорізноманіття». І саме біорізноманіттю був присвячений брейн-ринг – «Мешканці наших водойм». Під час якого учні 5-6 класів Чечельницької школи №2 показали свою обізнаність та ерудованість. Команда «Фазани», в якій були самі хлопці, нічим не відставала від команди дівчат з гарною назвою – «Лілія». Кмітливішою та швидшою виявилася команда «Лілія», із відривом в один бал вони перемогли своїх суперників. Самі активні учасники вікторини та команди брейн-ринку отримали на згадку плакати «Мешканці водно-болотного угіддя » і невеличкі сувеніри від національного природного парку «Кармелюкове Поділля».

Усі заходи для школярів Парком проводяться з метою формування екологічної свідомості, небайдужого ставлення до природи рідного краю. Адже, цю молодь попереду очікують серйозні виклики і необхідність прийняття глобальних рішень. То нехай екологічно-дружнє мислення допоможе їм у цьому!