Як лісові звірі готуються до зими

Як лісові звірі готуються до зими

09/11/2022 Off By ekologoosvita

   В національному природному парку «Кармелюкове Поділля» пройшов екологічний урок на тему: «Як лісові звірі готуються до зими». Працівники відділу рекреації та еколого-освітньої роботи розповіли дітям про зимовий період у житті тварин. Потім переглянули відеофільм, з якого дізналися, що найважчою порою року для тваринок є зима. Вони мерзнуть, навіть застуджуються, а також не можуть добути собі їжу з-під снігової ковдри. Взимку обсяги їжі значно скорочуються, саме тому багато звірят починають готуватися до холодів ще з осені, а деякі розпочинають займатися заготівлею харчів з літа.

   Найпершими збирають запаси гризуни: мишки, бурундуки, бабаки. Уже влітку вони шукають по всьому лісу зернятка, горішки, відкладаючи їх у нірки. Це дає їм можливість всю зиму сидіти у своїй домівці, не виходячи назовні. Майже весь час гризуни сплять, перериваючи сон лише для того, щоби підкріпитися. А їжачкам на зиму потрібно накопичувати жир. Зробити їм це важко, так-як черв’яки, ящірки, жуки й жаби ховаються під землю. У ясні осінні дні їжачок готує свій притулок до зими. Носить сухе листя, лісовий мох. На зиму йому потрібно запастися великою кількістю, щоб не замерзнути в морози. У сплячці їжак проводить близько 6 місяців. Він не прокидається всю зиму. Таким чином економлячи запаси жирку, яких йому потрібно вистачити до весни.

   Лисички, зайці і вовки до морозів практично не готуються, бо проводять зиму на ногах у пошуках їжі. Зайченята лише перевдягаються: змінюють сірий кожушок на білий, щоб хижаки не помічали їх на сніговій ковдрі.

   Після перегляду фільму відбулося жваве обговорення-підсумок. Діти відповідали на запитання, ділилися своїми знаннями про зимівлю тварин.

  А потім всі дружно взялися виготовити з картону та осіннього листя білочку із пухнастим хвостиком. В кожного вона вийшла по особливому грайлива та красива.