День лисиці в НПП “Кармелюкове Поділля”

День лисиці в НПП “Кармелюкове Поділля”

27/10/2022 Off By ekologoosvita

1 листопада відзначають День лисиці. Саме цій даті і було приурочено екопізнавальне заняття в НПП «Кармелюкове Поділля». Працівники відділу рекреації та еколого-освітньої роботи познайомили дітей із життям лісової мешканки – лисиці.

    З дитинства люди чули про лисячу хитрість, і цей факт не вигадка – тварини дійсно розумні і кмітливі, що допомагає їм вижити в природі. А спостереження за ними в дикій природі допомогло дізнатися про них багато дивного та цікавого. Звичайні лисиці харчуються переважно мишами, які становлять близько 70% раціону, ще 20% – дикі зайці. Іншу частину займає рослинна їжа, птахи, комахи, черви. Вони з задоволенням їдять ягоди, яблука, деякі овочі. Лисиці вважаються регулятором чисельності комах і гризунів. Їх стародавні люди намагалися одомашнити раніше, ніж собак. Так на території Йорданії археологами була виявлена могила (вік могили – 16,5 тисяч років) з рештками людини і її лисиці, судячи з усього, ручної. Про це та багато іншого цікавого і корисного діти дізналися під час екологічного заняття.

   Далі воно було продовжено практичним показом майстер-класу з ліплення брелка у вигляді лисички із полімерної глини. Хоча всі учасники робили свої вироби за заданим шаблоном, всі роботи були різними, оригінальними та яскравими. Дітей приваблює все нове, а кожен новий майстер-клас – це незабутні враження та цінний досвід.