Комахи зблизька

Комахи зблизька

05/09/2022 Off By ekologoosvita

#Чизнаєшти

Повзучі, кусючі, подекуди моторошні та страшні, та все ж цікаві. Пропонуємо придивитися до цього крихітного світу. Комахи також бувають красивими. З відстані 1 сантиметра вони виглядають просто неймовірно.

Богомол – єдина комаха, здатна зазирнути собі за спину. Самки богомола більші за самців і на відміну від них здатні нападати на тварин, які перевищують їх розмір.

Мурашки ніколи не сплять. Вони завжди пересуваються строєм і безпомилково знаходять дорогу до свого гнізда, бо залишають за собою слід з феромонів, за яким потім і орієнтуються.

Метелики, безсумнівно, найкрасивіші комахи.

Метелики не чують. Зате відчувають вібрацію, яка допомагає їм розпізнати хижаків

Сонечка мають бути улюбленими жуками садівників, оскільки вони, за винятком декількох видів, їдять попелиць та інших шкідників.

Для захисту від жаб, павуків і деяких комах сонечко виділяє отруту у вигляді жовтої рідини.

І бабки, і їхні личинки знищують шкідливих комах: комарів, мух, ґедзів. Якщо поблизу водойми літає багато бабок – це ознака її екологічної привабливості і різноманіття водних мешканців.

Бджоли єдині комахи на землі, які можуть виготовляти їжу для людини.

Бджоли літають між квітами найкоротшим шляхом. Поки що це єдині відомі тварини, які можуть розв’язувати цю проблему, з якою не можуть справитися навіть комп’ютери.

Насправді бронзовики мають чорне забарвлення, але тонкі та складні мікроструктури його покривів, які заломлюють та розкладають світло, створюють гру променів. Внаслідок цього жук може здаватися металево-зеленим, мідно-червоним і синім. Таке забарвлення називається оптичним.

Жуки-олені не кусаються, вони харчуються мертвою деревиною та деревним соком. Вони виконують роль санітарів, переробляючи деревину та листя, що гниє.

Завдяки своїй розвиненій терморегуляції джмелі можуть вилітати на збір нектару рано вранці, коли повітря ще занадто холодне і інші комахи ще сидять в своїх укриттях. У підсумку, перший нектар дістається саме цим трудівникам.

За один стрибок коник може подолати відстань, рівну 20 довжині його тіла.

Ось так зблизька виглядає кімнатна міль.

Мокриця – це не жучок, а рачок. Хоча ми звикли називати їх комахами, мокриці належать до підряду ракоподібних. Вони є близькими родичами раків і креветок, а не комах.

Хатня муха відкладає до 150 яєць за один раз. Оскільки тривалість життя представників цього виду близько місяця, за своє життя вони відкладають близько 3000 яєць.

Такий «бойовий малюнок» допомагає осам вижити – яскраві смуги відлякують птахів, які знають, що поєднання жовтого і чорного кольору належить отруйним комахам.

Травневий жук хвалився всім вусами.